Karkonosze i narty

Trasa z Warszawy w karkonoskie rejony przebiegała spokojnie, warunki na drogach były dobre.

Wyjazd świąteczno – noworoczny był dla nas impulsem do odwiedzenia ośrodków narciarskich i miejsc po polskiej i czeskiej stronie, które do tej pory nie widzieliśmy. Świeradów – Zdrój, Jelenia Góra, Babiniec koło Jakuszyc, Hararachov, Rokytnicu nad Jizerou, Wodospad Kamieńczyk.
Po stronie polskiej:
➡️ Ski Arena Szrenica w Karkonoszach oferuje 12 km tras narciarskich, wszystkie trasy są dośnieżane i ratrakowane. Wśród tras znajdują się: Fis – trasa bardzo trudna, Lolobrygida – trasa trudna, Śnieżynka – trasa trudna, Puchatek – trasa łatwa, Hala Szrenicka – trasa łatwa. To właśnie kolej Linowa SKI ARENY Szrenica wywozi na sam szczyt, gdzie znajduje się znane schronisko górskie „Szrenica”.
➡️ SUN Świeradów Zdrój jest to nowiutki ośrodek oddany dopiero 2008 roku! Niestety nie udało nam się pojeździć w tym nowym ośrodku, gdyż w dniu kiedy byliśmy wiał zbyt duży wiatr, dlatego kolejka gondolowa została zamknięta. Świeradów Zdrój to miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa, położona u podnóża Gór Izerskich. W centrum Świeradowa znajduje się Dom Zdrojowy z pijalnią wód.
➡️Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszach to ośrodek narciarski na terenie gminy Jeżów Sudecki w Górach Kaczawskich, 10 km od Jeleniej Góry. W skład kompleksu wchodzą: ponad 4 km tras narciarskich wyposażonych w oświetlenie sześć wyciągów: cztery talerzykowe, jeden orczyk, jeden bezpodporowy dla dzieci trasy narciarstwa biegowego. Długość tras zjazdowych waha się od 150 do 1200 metrów.
➡️ Babiniec koło Jakuszyc to maleńki wyciąg narciarski w Polsce, znajdujący się naprzeciwko polany Jakuszyckiej.
Po stronie czeskiej:
➡️ Harrachov to ośrodek położony w pobliżu przejścia granicznego z Polską, niedaleko Szklarskiej Poręby. Na zboczu Čertovej hory (Czarcia Góra) znajduje się też kompleks skoczni narciarskich.

➡️Rokytnice nad Jizerou w Karkonoszach Zachodnich. Na miłośników białego szaleństwa czekają doskonale przygotowane nartostrady, ratrakowane i sztucznie zaśnieżane przez armatki śnieżne.
Na terenie Rokytnice nad Jizerou dla narciarzy zimą dostępnych jest tu łącznie 16,3 km tras zjazdowych dla narciarzy, zlokalizowanych w kilku ośrodkach. Największe „Horní Domky” i „Studenov”

➡️Wodospad Kamieńczyk. Podczas pobytu w tych  rejonach zrobiliśmy sobie spacer pod Wodospad Kamieńczyka (846 m n.p.m.), który jest najwyższym wodospadem w polskich Sudetach. Położony jest niedaleko Szklarskiej Poręby, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Woda potoku Kamieńczyk spada trzema kaskadami z wysokości 27 m i wpada do Wąwozu Kamieńczyka Poniżej wodospadu znajduje się kanion długości 100 m. Zwiedzanie wodospadu jest płatne i odbywa się w określonych godzinach z zachowaniem zasad BHP. Każdy z odwiedzających to miejsce musi mieć na głowie kask. Niezwykle widokowe miejsc, polecamy odwiedzenie go, szczególnie zimą

➡️Wyjazd w okresie od 25 do 31 grudnia 2008 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.