Piaseczno – Wycieczki Kolejką Wąskotorową

31 grudnia 2008 r. Sylwester w kolejce wąskotorowej w Piasecznie
To już nasza druga przygoda na Szlaku Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, tym razem zimowa. Zaprawieni chłodnym powietrzem na nartach, postanowiliśmy spędzić Sylwestra w plenerze, a dokładnie w kolejce wąskotorowej na trasie wąskotorowej piaseczyńskiej kolejki. Ze strony internetowej można wyczytać: Piaseczyńsko – Grójecka Kolej Wąskotorowa to jedna z niewielu czynnych zabytkowych kolei zachowanych na Mazowszu, uruchomiona w 1898 r., położona najbliżej Warszawy. Jest jedną z dwóch czynnych kolei w Polsce mającą szerokość torów 1000 mm. W 1994 roku została wpisana do rejestru zabytków.
Uczestnicy zabawy sylwestrowej wystartowaliśmy ze starego zabytkowego dworca w Piasecznie ok 22:00. Trasa pociągu przebiegała przez Zalesie Dolne gdzie znajduje się Zabytkowa Stacyjka z lat 30-tych, Głosków, Złotokłos, Tarczyn w tym miejscu znajduje się stacja Tarczyn – Ruda, słynąca zabytkowej i ciekawej budowli jaką jest wieża ciśnień. W Tarczynie lokomotywa zmienia kierunek jazdy i rusza do miejsca docelowego. Postój na zabawę SYLWESTROWĄ odbywał się w miejscowości Runów Postój na polanie leśnej w Runowie. Polana jest przestrzenna ma ok. 3000 mkw. od strony lasu  siedlisko z miejscem na ognisko, 8 wiat. W tych domkach z dwoma ścianami czyli w wiatach mieściło się około 10-12 osób, ławy, stoły.
Obsługa pociągu dbała o rozpalenie ogniska i dostarczy kijów do pieczenia kiełbasek, oczywiście zajmowała się też  nagłośnieniem i fajną muzyką w pociągu. Wagony były ogrzewane, udekorowane, przygotowane do tańca. W cenie 50 zł od osoby wliczony został przejazd, tańce, kiełbacha z ogniska, buła, szampan, zabawa, fajerwerki o północy! Zakończenie zostało zaplanowane w Nowym 2009 roku po godzinie 2:00.

29 czerwca 2008 r. Impreza imieninowa w kolejce
Kolejka wąskotorowa jeździ na trasie Piaseczno – Tarczyn Ruda – Runowo – Piaseczno. Z niesamowitą radością przyjęliśmy informację, że impreza imieninowa naszego kolegi Piotra została zorganizowana  w kolejce wąskotorowej w Piasecznie.
Pociąg wystartował ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe  przy ul. Sienkiewicza 14 o godzinie 11:00 i wrócił na miejsce  o godzinie 16:00. Szlak kolei wyniósł 30 km i wyznaczony został na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno,  a dłuższe przystanki zostały wyznaczone na stacji Tarczyn Ruda i na polanie w Runowie. Kolejowe świętowanie, to ciekawy pomysł dla całych rodzin!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *