Kolejka Wąskotorowa w Piasecznie

Piaseczyńsko – Grójecka Kolej Wąskotorowa to jedna z niewielu czynnych zabytkowych kolei zachowanych na Mazowszu, uruchomiona w 1898 r., położona najbliżej Warszawy. Jest jedną z dwóch czynnych kolei w Polsce mającą szerokość torów 1000 mm. W 1994 roku została wpisana do rejestru zabytków”.
Jest atrakcją turystyczną, jeżdżącą na trasie Piaseczno – Tarczyn Ruda – Runowo – Piaseczno.

Na tej trasie organizowane są imprezy okolicznościowe. Miałam okazję uczestniczyć w sylwestrze i imprezie urodzinowej.

Sylwester. Na Szlaku Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, bawiliśmy się na Sylwestrze i przywitaliśmy Nowy Rok 2009. Pociąg wystartował ze starego, zabytkowego dworca w Piasecznie ok 22:00 i pokonał łącznie 30 km trasę przez Zalesie Dolne gdzie znajduje się Zabytkowa stacyjka kolejowa z lat 30-tych, Głosków, Złotokłos, do stacji Tarczyn – Ruda, słynącej z zabytkowej i ciekawej budowli jaką jest wieża ciśnień.
W Tarczynie lokomotywa zmienia kierunek jazdy i ruszyła do miejsca docelowego czyli na zabawę na polanie leśnej w Runowie.
Polana jest przestronna, od strony lasu znajduje się siedlisko z miejscem na ognisko oraz 8 wiatami. W wiatach mieściło się około 10 – 12 osób, ławy, stoły. Obsługa pociągu dbała o rozpalenie ogniska i dostarczyła kije do pieczenia kiełbasek, zajmowała się nagłośnieniem i fajną imprezą sylwestrową w jednym z wagonów.
W cenę sylwestrowego biletu wliczono: przejazd, tańce, kiełbacha z ogniska, buła, szampan, zabawa oraz fajerwerki o północy! Do bazy w Piasecznie wróciliśmy po godzinie 2:00.

Impreza imieninowa naszego kolegi Piotra, została zorganizowana w piaseczyńskiej kolejce na trasie Piaseczno – Tarczyn Ruda – Runowo – Piaseczno. Pociąg z gośćmi wystartował ze stacji Piaseczno przy ul. Sienkiewicza 14 o godzinie 11:00, a z powrotem wrócił ok 16:00. Główna impreza odbyła się na polanie, gdzie znajduje się miejsce na ognisko oraz 8 wiat. Takie świętowanie, to naprawdę ciekawy pomysł.

2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.