Kolejka Wąskotorowa w Pisaecznie

Kolejka wąskotorowa jeździ na trasie Piaseczno – Tarczyn Ruda – Runowo – Piaseczno.

„Piaseczyńsko – Grójecka Kolej Wąskotorowa to jedna z niewielu czynnych zabytkowych kolei zachowanych na Mazowszu, uruchomiona w 1898 r., położona najbliżej Warszawy. Jest jedną z dwóch czynnych kolei w Polsce mającą szerokość torów 1000 mm. W 1994 roku została wpisana do rejestru zabytków”.

Sylwester To już nasza druga przygoda na Szlaku Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej, tym razem zimowa. Właśnie w takim miejscu bawiliśmy się na Sylwestrze i przywitaliśmy Nowy Rok.

Uczestnicy zabawy sylwestrowej wystartowali ze starego, zabytkowego dworca w Piasecznie ok 22:00 i pociągiem wyruszyli w 30 km drogę. Trasa pociągu przebiegała przez Zalesie Dolne gdzie znajduje się Zabytkowa stacyjka kolejowa z lat 30-tych, potem Głosków, Złotokłos, do stacji Tarczyn – Ruda, słynącej z zabytkowej i ciekawej budowli jaką jest wieża ciśnień.

W Tarczynie lokomotywa zmienia kierunek jazdy i ruszyła do miejsca docelowego czyli na zabawę na polanie leśnej w Runowie. Polana jest przestronna, od strony lasu znajduje się siedlisko z miejscem na ognisko oraz 8 wiatami. W wiatach mieściło się około 10 – 12 osób, ławy, stoły.
Obsługa pociągu dbała o rozpalenie ogniska i dostarczyła kije do pieczenia kiełbasek, zajmowała się nagłośnieniem i fajną imprezą sylwestrową w jednym z wagonów.
W cenie wliczony został przejazd, tańce, kiełbacha z ogniska, buła, szampan, zabawa oraz fajerwerki o północy! Rozstaliśmy się w Nowym Roku 2009 roku, po godzinie 2:00.

Z przyjemnością przywitaliśmy Nowy Rok w plenerze, może dlatego, że zaprawiło nas zimnie powietrze na nartach – kliknij

Impreza imieninowa. Z niesamowitą radością przyjęliśmy informację, że impreza imieninowa naszego kolegi Piotra, została zorganizowana właśnie w tej piaseczyńskiej kolejce.
Pociąg wystartował ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ul. Sienkiewicza 14 o godzinie 11:00. Trasa wynosiła 30 km dłuższy przystanek wyznaczono na stacji Tarczyn Ruda a drugi na polanie w Runowie. Pociąg wrócił na miejsce startu o godzinie 16:00. Kolejowe świętowanie, to ciekawy pomysł dla całych rodzin!

2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.