25 marca do 2 kwietnia 2011 r. Narty – Austria – Flachau, Lodowiec Dachstein Gletscher

Miejscowość Flachau w Austrii przywitał nas iście wiosenną pogodą. Ośrodek narciarski Flachau – Ski amade  to jeden z głównych ośrodków narciarskich położonych w Salzburskim Świecie Sportu Amade. Region Ski Amade składa się z ośmiu ośrodków narciarskich w dolinie rzeki Anizy, Cztery, połączone wyciągami największe góry w Styrii – Hauser Kaibling (2 015 m), Planai (1 894 m), Hochwurzen (1 850 m) i Reiteralm (1 860 m) – tworzą szczególnie polecaną huśtawkę narciarską „Schladminger 4-Berge-Skischaukel”, oferując 126 km wymarzonych tras zjazdowych.
Narciarze mogą jeździć na nartach m.in. w stacji narciarskiej Flachauwinkel, skąd kursują gondolki w kierunku Zauchensee oraz wyciąg krzesełkowy w kierunku Kleinarl.
Niezwykłym przeżyciem dla nas było jeżdżenie po trasach narciarskich na lodowcu Dachstein Gletscher.
Odwiedziliśmy też Salzburg (niestety w deszczu), miejsce urodzenia i wychowania kompozytor Wolfganga Amadeusza Mozarta, a w nim widzieliśmy:
-Festung Hohensalzburg (Zamek-Forteca Salzburga znajdująca się na wzgórzu ponad starym miastem),
-Zabytkowe centrum miasta (od 1996 r. na liście światowego dziedzictwa UNESCO),
-Klasztor św. Piotra, założony w roku 696 przez św. Ruperta. Uważany za jeden z najstarszych zakonów benedyktyńskich na obszarze niemieckojęzycznym w Europie.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na granicy Austrii i Czech, w tzw. strefie bezcłowej, w której kupują wszyscy: Czesi, Austriacy, Polacy. Przy okazji stworzono raj dla dzieci – duży, nieco kiczowaty i bardzo  kolorowy plac zabaw!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *