26 do 27 sierpnia 2017 r. Festiwal „Otwarte Ogrody” w Zalesiu Dolnym

Festiwal „Otwarte Ogrody” w Zalesiu Dolnym to cykliczna impreza, która ma charakter kameralnych ale otwartych spotkań, urządzanych na prywatnych posesjach. W tym roku w ramach X edycji festiwalu, poszczególne punkty harmonogramu realizowane były na ulicach:
-Czeremchowa 8, gdzie w ogrodzie prezentowana była wystawa artystyczna  prof. Adama Myjaka,
-Traugutta 5, w ogrodzie Manuli Kalickiej odbyło się spotkanie z pisarkami m.in.: H. Cygler, M. Warda, L. Olejniczak. Literatura kobieca – bawi, tumani, przestrasza – analiza fenomenu.
-Dębowa 3 znajduje się Kolonia Artystyczna. W ogrodzie i galerii nastąpiło otwarcie festiwalu oraz prezentacja prac Rob Roya.

Ponadto w ogrodzie na ul. Dębowa 3, widzowie obejrzeli spektakl teatralny „Podkowianin aktorem”- komedia dell’arte. “Podkowianin aktorem” to spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej MIĘDZY SŁOWAMI, którego premiera odbyła się w grudniu 2016. Jest to podkowiańska adaptacja wybranych miniatur teatralnych z cyklu “Parady” Jana Potockiego. Reżyserem przedstawienia jest Andrzej Precigs – polski aktor teatralny, filmowy i głosowy, reżyser, który zasiadał na widowni spektaklu.
Wyświetlono też film dokumentalny „Polsko-węgierski korytarz 1944”.

-na ul. Królowej Jadwigi 11 w Domu Zośki zaplanowano koncert zespołu „Ciepły wieczór” piosenek z okresu międzywojnia , z okazji 90-lecia Zalesia Dolnego. Koncert odbył się w ogrodzie domu rodzinnego Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe był bezpłatny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *