TATAMi SUSHi

Restauracja TATAMi SUSHi znajduje się w Piasecznie.
Znawcy smaku twierdzą, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu restauracja serwuje wyśmienite jedzenie! Znaleźliśmy się w TATAMi SUSHi za sprawą bonu upominkowego na sushi, ktory otrzymaliśmy od naszych przyjaciół.
Co to jest Sushi?! Jest to japońska potrawa składająca się z gotowanego zakwaszonego octem ryżu (japońskie słowo su oznacza ocet, a shi jest skrótem słowa meshi czyli ryż), odpowiednio zwinięta wodorostami nori, podawana z różnymi dodatkami: surową, gotowaną, lub marynowaną rybą, owocami morza, warzywami, grzybami,  a także w postaci omletu japońskiego (tamago-yaki), tofu, ziarna sezamowego. Ze względu na bardzo krótki termin przydatności do spożycia, w restauracjach japońskich jest przygotowywana po dokonaniu zamówienia, prawie na oczach klienta.
Sushi dzielimy na Nigiri-zushi formowane w dłoni oraz Maki-zushi podawane w formie wałeczków ryżu owiniętych prasowanymi algami morskimi. Maki-zushi ze względu na rozmiar dzielą się na hoso-maki (małe, wysokie, 2-3 cm), chū-maki (średnie, 3-4 cm), futo-maki (duże, płaskie, 4-6 cm), czasami podaje się w sposób dekoracyjny – z wystającą sałatą, tworzącymi coś na kształt korony. Takie właśnie korony, z pieczonym batatem znalazły się w naszym zamówieniu.

Przygotowano dla nas zestaw*, w którym znalazły się:
-hosomaki łosoś 6 szt.,
-hosomaki ogórek 6 szt.,
-futomaki tuńczyk 6 szt.,
-futomaki tatar z łososia 6 szt.,
-futomaki krewetka (tu zamiana na pieczony batat) 6 szt.
-california łosoś 8 szt,
-california gold 8 szt.
Tradycyjnie sushi spożywa się palcami lub pałeczkami. Do stojących obok maleńkich miseczek wlewa się sos sojowy do maczania, nakłada się odrobinę zielonego japońskiego wasabi i wsadza jako jeden kęs do ust. Nie popija się wodą ale pomiędzy różnymi rodzajami potrawy dla oczyszczenia kubków smakowych, zagryza się mega aromatycznym marynowanym imbirem.
Restauracja TATAMi SUSHi serwuje estetycznie podane potrawy, obsługa jest na medal! Lokal czysty i pachnący.
Polecamy Wam shusi, a my wrócimy w to miejsce aby spróbować innych dań z resturacyjnej karty – kliknij menu!!!

*Cena zestawu to 99 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.