Musical Metro

Metro jest to pierwszy polski musical. Muzykę do niego skomponował Janusza Stokłosy, libretto napisały Agata Miklaszewska i Maryna Miklaszewska. Reżyserii podjął się Janusz Józefowicz. Premiera miała miejsce w 1991 roku na deskach TEATRU DRAMATYCZNEGO w Warszawie.

Protoplastą musicalu było nowatorskie przedstawienie Józefowicza pt. „Ćwiczenia musicalowe”, które zaprezentowano na festiwalu we Wrocławiu.

Musical Metro opowiada o grupie utalentowanych muzycznie młodych ludzi, którzy szukają w życiu swego miejsca. Przyjeżdżają z różnych stron kraju na organizowany w teatrze casting do musicalu. Nie udaje im się jednak  go przejść. Organizują więc własne przedstawienie na stacji metra. Po sukcesie podziemnego musicalu dostają propozycję angażu do teatru, do którego wcześniej nie dostali się. Zaczynają walczyć w nich odwieczne dylematy czy wybrać marzenia, czy zacząć zarabiać pieniądze niezbędne do życia.
Dzięki temu musicalowi, na polskiej scenie muzycznej zaistnieli tacy artyści jak Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Doda, Michał Milowicz.

Dzisiaj, po tylu latach mieliśmy okazję ponownie zobaczyć Musical Metro, jednak na mniejszej scenie, ponieważ od 1997 r. jest wystawiany w Teatrze Buffo w Warszawie. 

W obsadzie musicalu zobaczyliśmy m.in.: Janusza Józefowicza, Mariusza Czajkę, Natalię Srokocz, Jerzego Grzechnika, Natalię Kujawę, Jarosław Janikowskiego oraz Aleksandrę Popławską.

To był powrót do przeszłości. Inne spektakle, które oglądaliśmy w Buffo – kliknij!

27 października 2015 r. Musical Metro w Teatrze Buffo w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.