„Namibia. Przez pustynię i busz” Anna i Krzysztof Kobus

Dzięki pokazowi 27 stycznia 2019 r. „Namibia. Przez pustynię i busz” autorstwa Anny i Krzysztofa Kobus, mamy wrażenie, że zaraziliśmy się miłością do Namibii.

Prezentacja obejrzeliśmy w sali Domu Kultury Włochy przy ul. Chrobrego 27 w ramach cyklu spotkań podróżniczych „Slajdowisko”. Ponieważ Ania Kobus była akurat w kolejnej podróży, o Namibii opowiadał nam Krzysztofa Kobus. Zaprezentował zachwycające zdjęcia i filmiki. Pomarańczowe wydmy pustyni Namib, tworzące piękne krajobrazy o wschodzie i zachodzie słońca, dzięki czemu nazywana jest „Arid Eden” – pustynnym rajem, długo zagoszczą w naszej wyobraźni. Zaintrygowały nas też
tajemnicze magiczne kręgi, oczarowały przepiękne, zapierające dech w piersiach, barwne zdjęcia różnorodnej fauny i flory, zadziwiły plaże pełne uchatek (ssaków morskich podobnych do fok), ciekawskie ptaki i inne zwierzęta, które podchodziły do turystów.

Wspomnienia zebrane z kilku wypraw, zaowocowały wydaniem książki „Namibia. Przez pustynię i busz”, którą można było zakupić po spotkaniu razem z autografem autora.
Pikanterii spotkania dodała obecność uroczych gości z Namibii – przedstawicieli banku, którzy przebywali na terenie Polski w celach służbowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.