28 lipca 2014 r. Muzeum Sala BHP i Europejskie Centrum Solidarności na terenie Stoczni w Gdańsku

Pomnik Poległych Stoczniowców,  Muzeum Sala BHP i Europejskie Centrum Solidarności mieszczą się na terenie Stoczni Gdańskiej w Gdańsku.
Właśnie w sali BHP w 1980 roku Lech Wałęsa wraz z Mieczysławem Jagielskim – przedstawicielem PZPR, słynnym wielkim długopisem podpisali porozumienia sierpniowe. Tuż obok sali ma zostać oddane Europejskie Centrum Solidarności, którego celem ma być upowszechnienie wiedzy o „Solidarności” w Polsce i innych krajach.
Sala BHP została odnowiona i wyremontowana, a ceglany budynek pochodzi jeszcze z czasów gdy w tym rejonie istniała Stocznia Carska. Obecnie zrewitalizowana sala BHP pełnią dwie funkcje, muzeum oraz centrum konferencyjno-wystawienniczego. Znajduje się w niej wystawa Solidarność – Droga do Porozumienia.
Wejście na wystawę jest bezpłatne, a w sklepiku można kupić pamiątki związane z tymi ważnymi dla Polski czasami i wypić kultową oranżadę zrobioną według receptury pochodzącej jeszcze z czasów PRL. Po zwiedzeniu Sali BHP poszliśmy obfotografować olbrzymie dźwigi portowe na terenie Stoczni Gdańskiej. Miejsce odwiedziliśmy podczas zwiedzania Gdańska – wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.