28 lipca 2014 r. Gdańsk – Biskupia Górka – spacer z przewodnikiem

Biskupia Górka to stary rejon Gdańska, po którym w ramach spacerów miejskich, oprowadziła nas młodziutka ale posiadająca już fachowe przygotowanie i duży potencjał na dobrego przewodnika – Pani Joanna Lewandowska.
Wycieczka rozpoczęła się przy Zborze pomenickim na ul. Menonitów 2, potem przeszliśmy nad wyschniętym kanałem Raduni, Aleją Lipową gdzie kiedyś znajdował się cmentarz, a obecnie szkoła podstawowa. Wspinając się w górę, minęliśmy fragmenty wieży kościoła Św. Zbawiciela na ul. Zaroślak 18 i schronisko dla młodzieży im. Pawła Benke, gdzie szkolono Hitlerjugend. Była to dla nas zaskakująca wiadomość, że to właśnie w tym miejscu!
Dotarliśmy też do Reduty Koszarowej, gdzie obecnie mieści się Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Pomieszczenia reduty zostały pięknie odnowione. Wracając ulicą Biskupią, widzieliśmy budynki w których kiedyś znajdował się rzeźnik, sklep kolonialny, kawiarnia Cafe Bischofshohe (Biskupie Wzgórze), po których pozostały już tylko resztki napisów. To był dla nas bardzo wartościowy spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *