28 lipca 2014 r. Gdańsk – Biskupia Górka – spacer z przewodnikiem

Biskupia Górka to stary rejon Gdańska, po którym w ramach spacerów miejskich, oprowadziła nas młodziutka ale posiadająca już fachowe przygotowanie i duży potencjał na dobrego przewodnika – Pani Joanna Lewandowska.
Wycieczka rozpoczęła się przy Zborze pomenickim na ul. Menonitów 2, potem przeszliśmy nad wyschniętym kanałem Raduni, Aleją Lipową gdzie kiedyś znajdował się cmentarz, a obecnie szkoła podstawowa. Wspinając się w górę, minęliśmy fragmenty wieży kościoła Św. Zbawiciela na ul. Zaroślak 18 i schronisko dla młodzieży im. Pawła Benke, gdzie szkolono Hitlerjugend. Była to dla nas zaskakująca wiadomość, że to właśnie w tym miejscu!
Dotarliśmy też do Reduty Koszarowej, gdzie obecnie mieści się Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Pomieszczenia reduty zostały pięknie odnowione. Wracając ulicą Biskupią, widzieliśmy budynki w których kiedyś znajdował się rzeźnik, sklep kolonialny, kawiarnia Cafe Bischofshohe (Biskupie Wzgórze), po których pozostały już tylko resztki napisów. To był dla nas bardzo wartościowy spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.