Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Muzeum Archeologiczne na ul. Senackiej 3 w Krakowie, zachęca turystów do bezpłatnych odwiedzin w każdą niedzielę. Skorzystaliśmy więc z okazji i zobaczyliśmy:
1. Dwie wystawy stałe:
– Bogowie Starożytnego Egiptu
– Peruwiańskie zbiory Władysława Klugera. Prezentowane na wystawie naczynia stanowią część kolekcji stworzonej przed ponad 120 laty przez polskiego inżyniera, Władysława Klugera (1849-1884). Zbiór ten został ofiarowany przez Klugera w 1876 r. Akademii Umiejętności w Krakowie. Zawiera cenne naczynia, tkaniny, ozdoby z Peru i stanowi dziś ważną część zbiorów Działu Archeologii Śródziemnomorskiej i Starożytnych Cywilizacji Amerykańskich Muzeum Archeologicznego w Krakowie.
2. Wystawą czasową „Uratowane skarby podziemnego Lwowa”
Wystawa czasowa prezentuje historię miasta widzianą przez pryzmat 15 lat ratowniczych badań archeologicznych. Ekspozycja, to podróż przez wieki, począwszy od czasów sprzed założenia książęcego miasta (1300-1100 lat temu) aż do współczesności.
3. W podziemiach wystawę „Dzieje najstarsze i stare gmachu Muzeum Archeologicznego w Krakowie” i informacje o istniejącym w tym miejscu więzieniu „św. Michała”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.