Ślub wojskowy Kasi i Marcina

Ślub wojskowy Kasi i Marcina odbył się w kościele p.w. Świętego Krzyża na ul. Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie. Ta barokowa świątynia Zgromadzenia Księży Misjonarzy, góruje dwiema wysokimi wieżami nad Krakowskim Przedmieściem.

Z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyliśmy po raz pierwszy w tego rodzaju uroczystości wojskowej. Okazało się, iż Ceremoniał Wojskowy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej został określony przez Ministra Obrony Narodowej. W tych uroczystościach mogą brać udział żołnierze w składzie oficjalnej delegacji wojskowej oraz wojskowej asysty honorowej. Udział żołnierzy w uroczystościach o charakterze religijnym jest przedsięwzięciem służbowym. Dowódcy jednostek wojskowych przy typowaniu żołnierzy do udziału w nich postępują zgodnie z regulaminami, kierując się poszanowaniem zasad wolności sumienia i wyznania. Indywidualne uczestnictwo żołnierzy w tych uroczystościach odbywa się na zasadzie dobrowolności. W trakcie tych uroczystości członkowie oficjalnych delegacji wojskowych, jeżeli to możliwe, zajmują miejsca siedzące, a kiedy wierni klęczę, to wojskowi przyjmują postawę zasadniczą.

Uroczystości weselne odbyły się w domu weselnym w AI House Warszawa na ulicy Karczunkowskiej 170, na obrzeżach Warszawy. Znajduje się tu sala na 170 osób, romantyczny ogród,  altana. Do dyspozycji gości jest wiele atrakcji, w tym wiejski stół w formie zabytkowego wozu lub straganu, turecki gyros. Na przełomie maja i czerwca można zamówić fontannę czekoladową, a na oczach gości Szef Kuchni przyrządza różne wyszukane specjały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.