Ślub „strażacki” – Justyna i Krzyś w Chotomowie

Ślub Justyny i Krzysia odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie.
Parafia Chotomów istniała już w II połowie XIV wieku, wtedy był to drewniany kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia i Zwiastowania Najświętsze Maryi Panny. Obecny wygląd kościoła pochodzi z lat 1864 – 1865 w stylu neogotyckim. Posiada niewielkie wieżyczki i piękny wystrój wnętrza (polichromia, piękne oświetlenie i kunsztowną w dębie rzeźbioną stolarkę). W roku 1944 w wyniku działań wojennych kościół został częściowo zburzony. Z wystroju wnętrza ocalały dwa ołtarze, konfesjonał i fotel dla celebransa a także stojące przy balustradach kandelabry.

Wesele odbyło się w remizie strażackiej w Chotomowie. Budowę strażnicy rozpoczęto w 1935 roku, ale działania wojenne przerwały budowę. W 1947 r. powołano Komitet Odbudowy Remizy Strażackiej. Po wojnie powstała orkiestra strażacka. Projekt remizy opracował znany architekt Antoni Dygat.

W okazałym budynku, obok zajezdni dla kilku wozów strażackich znalazły się pomieszczenia dla różnych organizacji społecznych oraz wielka sala widowiskowa, w której dzisiaj bawili się goście weselni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.