Augustów

Augustów to miasto położne pomiędzy 7 jeziorami w północno-wschodniej Polsce. Malowniczy rejon, czyste powietrze i woda w jeziorach, wpływa relaksująco na przyjeżdżających w te rejony turystów.
Kwatera umiejscowiona niedaleko rynku w Augustowie umożliwiła nam poranne i wieczorne spacery promenadą przy Kanale Augustowskim, który ma w sobie coś magicznego. Twórcą i projektantem kanału był w latach 1822-1824 Ignacy Prądzyński. Fakt ten upamiętnia pomnik w formie kamienia, ustawiony przy moście w Augustowie.

Przebudowa ulicy 3 Maja (od ul. Mostowej do ul. Hożej) spowodowała utrudnienia w ruchu ale dzięki temu, że jest wykonywana właśnie teraz to w kolejnym sezonie turystycznym Augustów zabłyśnie w nowej odsłonie. Znajduje się tu Bar Ptyś, należący wraz z Restauracją Albatros do tego samego właściciela, serwujący prawdziwą regionalną kuchnię – wpis!
Na tej samej ulicy 3 Maja znajduje się Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ulica rozpoczyna się na Rynku Zygmunta Augusta, a kończy przy rondzie z małym parkiem i Państwową Szkołą Muzyczną w Augustowie.

Kilka rzeczy związanych z Augustowem,  na które zwróciliśmy uwagę podczas tego pobytu.
-obok Augustowa przepływa rzeka Klonownica, która została uznana  jako najkrótsza rzeka świata (ma długość od 550 do 800 m) i tym sposobem trafiła do księgi Rekordów Guinessa;
-pomimo zimowej aury, dużo osób głównie starszych porusza się rowerami, pan podjechał aby pobrać  od sympatycznej dziewczyny gazetę naszemiasto.pl,
-przystanek komunikacji miejskiej przy ul. 3 Maja jest mega wypasiony, niczym w centrum Warszawy;
-kolorowy płotek postawiony przy głównej ulicy wywołuje uśmiech, nawet jak ktoś jest smutny.

30 listopada – 2 grudnia 2016 r. 

Jest to nasza kolejna wizyta. Poprzednie wpisa także tu: wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.