Spotkanie z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi

Okazją do spotkania promocja książki „Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy” wydanej przez Wydawnictwo Znak. Do książki dołączono również płytę CD zawierającą nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego „Eterek”, na której usłyszymy piosenki śpiewane przez takich wykonawców jak: Wiera Gran, Irena Kwiatkowska, Tadeusz Fijewski, Adam Mularczyk czy też Chór Czejanda. Podczas spotkania autorzy zabrali czytelników w przeszłość, opowiadając o „Starszych Panach”, a także o swoich perypetiach, które napotkali podczas zbierania materiałów do książki. Na zakończenia spotkania pokazali krótki film, ukazujący głównych bohaterów podczas filozoficznej rozmowy w parku.

Jerzy Wasowski to artysta, który stworzył ok. 700 piosenek (w tym ok. 100 dla dzieci), ok. 150 ilustracji muzycznych do słuchowisk radiowych, widowisk telewizyjnych, filmów animowanych, fabularnych a także sztuk teatralnych. Dzięki archiwalnym filmom istnieje szansa, iż  Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski śpiewający „Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj” – będą znani w następnych pokoleniach. Kabaret Starszych Panów to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w historii polskiej telewizji, w którym pojawiali się najwybitniejsi artyści polskiej sceny, między innymi Irena Kwiatkowska, Wiesław Gołas i Kalina Jędrusik. To piosenki „dobre na wszystko” i niezapomniane cytaty, które bawią i wzruszają do dziś!

 5 grudnia 2014 r. Spotkanie z Moniką Wasowską oraz Grzegorzem Wasowskim (synem Jerzego Wasowskiego) odbyło się w naszej Ursynotece na al. KEN 21 na Kabatach w Warszawie.

2 thoughts on “Spotkanie z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.