Świąteczna iluminacja w Warszawie

9 grudnia 2015 r. Świąteczna iluminacja w Warszawie
Zapalenie świateł na 27-metrowej choince, ustawionej na Placu Zamkowym zwiastuje rychłe nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Oświetlone też zostaje m.in. Krakowskie Przedmieście, Nowym Światem, Świętokrzyska, Aleje Ujazdowskie, Park Łazienkowski.
Nastrojowy spacer po rozświetlonych ulicach Warszawy jest świetnym pomysłem na zimowe wieczory. Ponadto warto też wybrać się na łyżwy, bowiem kolejny raz zbudowane zostało lodowisko na Rynku Starego Miasta. Lodowisko otwarte jest w godzinach od 10.00 do 21.00 siedem dni w tygodniu. Wstęp bezpłatny.

6 grudnia 2014 r. Mikołajki 2014
Świąteczna iluminacja w Warszawie jest wydarzeniem związanym z rozpoczęciem okresu Świąt Bożego Narodzenia.
Z roku na rok, przyciąga coraz większą ilość widzów w okolicach placu Zamkowym w Warszawie, w oczekiwaniu na rozbłyśnięcie świątecznej choinki wraz z oświetleniem Traktu Królewskiego. Począwszy od Nowego Miasta, przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, pl. na Rozdrożu, ul. Belwederską, ul. Jana III Sobieskiego, aż do przepięknie ozdobionego Parku w Wilanowie.
Tego dnia rozpoczęło również działalność bezpłatne lodowisko na Rynku Starego Miasta oraz świąteczny jarmark przed Stadionem Narodowym.
Nasz spacer ukończyliśmy na nowo otwartej ul. Świętokrzyskiej, gdzie po raz pierwszy także pojawiła się iluminacja. W całym mieście wykorzystano 2 mln energooszczędnych światełek. Ich koszt to ok. 3 mln zł za sezon, a koszt energii za niespełna dwa miesiące działania iluminacji to 32 tys. zł.
Warszawskie ulice są przepięknie udekorowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.