Stara papiernia i Canon w Konstancinie

Historia papierni w Konstancinie sięga roku 1760. Zakład nosił nazwę Królewska Fabryka Papieru, a jednym z jej stałych klientów był król Stanisław August Poniatowski. Na papierze z tej fabryki zostały spisane m.in. dokumenty Sejmu Czteroletniego i Konstytucji Trzeciego Maja.

Początki rozwoju papierni zbiegają się z historią zbożowych młynów wodnych na Jeziorce, które na meandrującej rzece znajdowały dobre warunki do lokalizacji.

Historia Canona rozpoczęła się w 1933.

Połączyły się one dziś podczas niesamowitego fotospaceru zorganizowanego przez ekipę fotospacery.pl
Do testowania dostaliśmy jeden z najnowszych aparatów bezlusterkowych ze stajni Canona. EOS M10 sprawia na początku bardzo niepozorne wrażenie. Dość niewielki – wielkością zbliżony do starego Panasonica DMC-LZ7, jednak technologicznie dużo bardziej zaawansowany. Jakość zdjęć jest niepomiernie lepsza. Oszczędna ilość przycisków i pokręteł nie przytłacza użytkownika. Jednocześnie wszystkie funkcje są na swoim miejscu i łatwo dostępne. Szczególnie, że do większości ustawień jest dostęp poprzez dotykowy ekran. Bardzo ważnym elementem aparatu jest możliwość wymiany obiektywów. Niestety tym razem takiej możliwości nie otrzymaliśmy. Być może następnym razem… 😉
Bardzo nam ten aparacik przypadł do gustu. Moc lustrzanki zaklęta w rozmiarach kompaktu powoduje, że chętnie zabieraliśmy go na nasze wyprawy.

Ciekawe efekty daje również zastosowanie techniki HDR do wykonanych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.