Les 3 Vallees ze ski forum

Naszym docelowym punktem podróży był jeden z największych na świecie ośrodek narciarski Les 3 Vallees we Francji. Mieszkaliśmy w miejscowości Les Menuires bezpośrednio na stoku.

Rezydencja Chalets du Soleil położona jest na poziomie 2000 m.n.p.m. Wszystkie apartamenty były przestronne, komfortowo urządzone. Dodatkową atrakcją była możliwość rozpalenia kominka w salonie.
Trzy Doliny (Les Trois Vallées) to obszar narciarski obejmujący największą na świecie długość tras narciarskich dostępnych bez zdejmowania nart. Znajduje się tam 335 tras o łącznej długości ponad 600 km, oraz 183 wyciągów zdolnych w ciągu godziny przetransportować 260 tys. ludzi. Różnica poziomów wynosi 2620 metrów. Dodatkowo istnieje około 120 km tras dla narciarzy biegowych.
W związku z dość ciężkimi warunkami atmosferycznymi i ogromnymi opadami śniegu, jazda na nartach odbywała się głównie w jednej dolinie, w ośrodku Les Menuires. Jednak gdy tylko zaświeciło pożądane przez wszystkich słońce zwiedziliśmy ośrodki leżące w sąsiednich dolinach:
1) Courchevel tu znajduje się najwyżej położone w Europie lotnisko! W tym miejscu kręcono sceny z filmu z Jamesem Bondem pt. Spectre, z Danielem Craigiem w roli agenta.
2) Méribel,
3) Val Thorens,
4) Saint-Martin-de-Belleville.
Wieczorem chodziliśmy lub jeździliśmy skibusem do centrum miasteczka Les Meniuires.
Nocne spacery zaowocowały wycieczką ratrakiem po stoku i fotografiami gwiazd.

8 do 17 stycznia 2016 r. Francja – narty PZJU6 czyli Podróż za jeden uśmiech 2016 do Les 3 Vallees.PZJU6 czyli „Podróż za jeden uśmiech wydanie 6” to już trzeci nasz wyjazd z grupą narciarską ze skiforum.pl z Ojcem Dyrektorem Szabirem z Katowic.
Krótkie relacje z poprzednich wyjazdów możecie przeczytać tu: PZJU4 oraz tu: PZJU5.
Drogę z Polski przez Niemcy, Szwajcarię do Francji przebyliśmy wesołym – w dosłownym tego słowa znaczeniu – autokarem WA2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.