Wystawa Van Gogh Alive w Warszawie

Vincent van Gogh (1853-1890) to wybitny holenderski malarz, mało doceniany za życia, sławę zyskał dopiero po śmierci. W ciągu swego życia cierpiał na napady lękowe i narastające ataki spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Zmarł w wieku 37 lat, w wyniku powikłań po próbie samobójstwa.

Do czasowego Centrum Wystawowego przy na Błoniach Stadionu PGE Narodowy zawitała wystawa Van Gogh Alice. Miejsce to można było poznać z daleka, po trzech dużych namiotach, stojących od strony Alei Zielenieckiej. Multimedialna wystawa dotarła do Polski po wcześniejszych wizytach w Berlinie, Szanghaju, Petersburgu, Florencji i Singapurze. Van Gogh Alive to okazja do spojrzenia na twórczość malarza z nieznanej dotąd perspektywy, dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™.

Wykorzystanie tej nowoczesnej platformy multimedialnej pozwoliło wyświetlić na 40 projektorach grafikę, z wielokanałowym dźwiękiem o kinowej jakości, dając niewiarygodny efekt.
Obrazy przeplatane były przemyśleniami artysty, a jedno z nich było niezmiernie sugestywne: „Nic nie poradzę, że moje obrazy się źle sprzedają. Ale nadejdzie czas, gdy ludzie zrozumieją, że są warte znacznie więcej niż cena farby, której użyłem do ich namalowania”.


Podczas oglądania 24 stycznia 2016 r. wystawy mieliśmy wrażenie, że byliśmy w środku obrazów Van Gogha.

2 thoughts on “Wystawa Van Gogh Alive w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.