Karolina Korwin – Piotrowska

krotka-ksiazka-o-milosci-b-iext31030629-890x596Ursynowska biblioteka – Ursynoteka.pl zapewnia swym czytelnikom dostęp do nowości, dzięki temu przeczytałam świeżo wydaną w 2016 r. książkę „Krótka książka o miłości” Karoliny Korwin – Piotrowskiej.  Jest to opis 100. filmów subiektywne wybranych przez autorkę, na przestrzeni jej całego życia. Filmy te wywarły na jej życie wpływ i pozostały w jej pamięci do dziś. Część z nich jest nam znanych, a do części zachęceni przez autorkę chętnie sięgniemy.

 

 

beznazwyNa rynku wydawniczym pojawiła się książka Karoliny Korwin – Piotrowskiej pt. „Ćwiartka raz”. Waży ponad kilogram, a w stosunku do e-booka jest naprawdę imponującym tomiszczem! Książka jest przeglądem kolorowych gazet opublikowanych w latach od 1989 do 2014 r., oraz informacji umieszczanych w internecie na portalach pokroju pudelek.pl. W przeglądzie szczególną uwagę zwróciliśmy na niezmiernie ważny dla nas rok 2006, gdyż urodził się wtedy pomysł na blog Blizniakowscy.pl

 

 

130869-352x500„Bomba, czyli alfabet szołbiznesu”. „Bomba” to subiektywny portret ludzi i zjawisk znanych pod wspólną nazwą „polski szołbiznes”. Korwin-Piotrowska błyskotliwie punktuje pustkę i bufonowatość polskich celebrytów, ale też docenia rangę wielu artystów. Nie wali na ślepo, ale jeśli już bije, to boleśnie. Wielu osobom bardzo zależało, żeby „Bomba” nie powstała, ale ona już jest i tyka… Kto się powinien zacząć bać? 

 

 

Karolina Korwin Piotrowska – uznawana za jedną z najbardziej opiniotwórczych, ale i kontrowersyjnych polskich dziennikarek, felietonistek i pisarek. Autorka książek „Bomba” i Ćwiartka raz! Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania promotorka kultury, znawczyni filmu i miłośniczka psów. Prowadziła pamiętne programy o filmie: „Filmidło”, „Kino, kanapa książki” w TVN Style i „ W kinie i na kanapie” w Radiu PIN. Kierowała promocją filmu „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana na targach filmowych w Cannes, pracowała w biurze prasowym filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Szefowała działom i redakcjom w magazynach „Pani”, „Uroda”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Party”, portalach Plejada i tvn.pl. Obecnie prowadzi w TVN Style program „Magiel towarzyski”, pisze felietony do portalu Onet i dwutygodnika „Grazia”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *