Karolina Korwin – Piotrowska książki

krotka-ksiazka-o-milosci-b-iext31030629-890x596

Krótka książka o miłości. Ursynowska biblioteka – Ursynoteka.pl zapewnia swym czytelnikom dostęp do nowości, dzięki temu jako jedna z pierwszych przeczytałam książkę „Krótka książka o miłości” Karoliny Korwin – Piotrowskiej.  Jest to opis 100. filmów subiektywne wybranych przez autorkę, na przestrzeni jej całego życia. Filmy te, wywarły wpływ i pozostały w pamięci autorki, do dziś. Część z nich jest mi znana a do części zostałam zachęcona przez autorkę.

beznazwy

Ćwiartka raz. Na rynku wydawniczym pojawiła się książka Karoliny Korwin – Piotrowskiej pt. „Ćwiartka raz”. Waży ponad kilogram, a w stosunku do e-booka jest naprawdę imponującym tomiszczem! Książka jest przeglądem kolorowych gazet opublikowanych w latach od 1989 do 2014 r. oraz informacji umieszczanych w internecie na portalach pokroju pudelek.pl. W przeglądzie rozpisanem na lata, szczególną uwagę zwróciliśmy na niezmiernie ważny dla nas rok 2006 – wtedy narodził się nasz blog.

130869-352x500

Bomba, czyli alfabet szołbiznesu. To subiektywny portret ludzi i zjawisk znanych pod wspólną nazwą „polski szołbiznes”. Korwin-Piotrowska błyskotliwie punktuje pustkę i bufonowatość polskich celebrytów, ale też docenia rangę wielu artystów. Nie wali na ślepo, ale jeśli już bije, to boleśnie. Wielu osobom bardzo zależało, żeby „Bomba” nie powstała, ale ona już jest i tyka… Kto się powinien zacząć bać?

Karolina Korwin Piotrowska – uznawana za jedną z najbardziej opiniotwórczych, ale i kontrowersyjnych polskich dziennikarek, felietonistek i pisarek. Autorka książek „Bomba” i Ćwiartka raz! Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania promotorka kultury, znawczyni filmu i miłośniczka psów. Prowadziła pamiętne programy o filmie: „Filmidło”, „Kino, kanapa książki” w TVN Style i „ W kinie i na kanapie” w Radiu PIN. Kierowała promocją filmu „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana na targach filmowych w Cannes, pracowała w biurze prasowym filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Szefowała działom i redakcjom w magazynach „Pani”, „Uroda”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Party”, portalach Plejada i tvn.pl. Obecnie prowadzi w TVN Style program „Magiel towarzyski”, pisze felietony do portalu Onet i dwutygodnika „Grazia”.

Książki przeczytane dzięki Ursynoteka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.