Dąb Bartek, Bolesław, Mieszko, Hetman, Szlak Dębów Królewskich w Polsce

Dęby: Bartek, Bolesław, Mieszko, Hetman, Tojden, Giedymin, Witold, Leszek Biały, Kazimierz Wielki, Bona Sforza, Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk, Zygmunt Stary, Helena, Aleksander Jagiellończyk, Stefan Batory, Władysław IV, August II Sas, Maria Józefa, Zygmunt August, Jan Kazimierz, August III Sas, Stanisław August, Olgierd i Kiejstut, Barbara Radziwiłłówna, Dąb Dominik rosną w Polsce i udało nam się do nich dotrzeć!

Park narodowy w Łomnicy 
Ścieżka przyrodnicza „Dąb Dominik” – ścieżka przyrodnicza w Polsce, przebiegająca w województwie lubelskim, na terenie Poleskiego Parku Narodowego. Podstawowa trasa ma długość 2,5 km, dłuższa 3,5 km. Częściowo prowadzona jest kładkami, przystosowanymi do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne. Prowadzi przez różne typy lasów: grąd niski, ols, bór bagienny i zarastające jezioro Moszne. Przy samym wejściu perking, teren z wiatami z węzłem sanitarnym, idealna miejscówka do odpoczynku i zrobienia ogniska.

Białowieża.
Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich w Puszczy Białowieskiej to ścieżka edukacyjna o długości około 500 m. Do Szlaku dębów królewskich można dojechać od strony Białowieży drogą na Budy (odległość 6 km).  Powstała już w 1978 roku, ale dopiero w roku 2008 wypiękniała gdyż przystosowano ją dla osób niepełnosprawnych, wózków dla dzieci oraz wzbogacono o tablice informacyjne o każdym z dębów. Dęby noszą imiona Trojden, Giedymin, Witold, Leszek Biały, Kazimierz Wielki, Bona Sforza, Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk, Zygmunt Stary, Helena, Aleksander Jagiellończyk, Stefan Batory, Władysław IV, August II Sas, Maria Józefa, Zygmunt August, Jan Kazimierz, August III Sas, Stanisław August, Olgierd i Kiejstut, Barbara Radziwiłłówna. 

Dąb Hetman rośnie w Parku w Powsinie, na terenie Lasu Kabackiego. To dąb szypułkowy, który ma ok. 260 lat, ma 31 m wysokości. Umiejscowiony jest obok pawilonu rekreacyjno – sportowego i kortów od strony ul. Maślaków w Powsinie.


Dąb Mieszko
rośnie na Natolinie w Warszawie. Dąb znajduje się przy ulicy Nowoursynowskiej obok Pałacu w Natolinie na Ursynowie w Warszawie. Jest to dąb szypułkowy, jedno z najstarszych drzew w Polsce. Jego wiek ocenia się na 600 do 1000 lat. Dąb Mieszko rośnie na zacienionej drzewami ulicy i wszyscy o niego dbają.

Dąb Bolesław
Dąb Bolesław

Bagicz.
Dąb Bolesław
to pomnikowy dąb, rosnący w pobliżu miejscowości Bagicz, w gminie Ustronie Morskie, ok. 15 km na południowy na wschód od Kołobrzegu. Jego wiek to prawdopodobnie ok. 400 lat, a wg. innych źródeł nawet 800 lat – tak odnotowano w zapiskach wykonanych przez Dyrekcję Lasów Państwowych. W jego pobliżu rośnie Dąb Warcisław.

Dąb Bartek - świętokrzyskie 2006
Dąb Bartek

Bartków.
Dąb Bartek w świętokrzyskim to jeden z najstarszych dębów w Polsce. Od 1954 roku jest chroniony prawem jako pomnik przyrody, rosnący na terenie leśnictwa Bartków (nadleśnictwo Zagnańsk).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.