Irlandia – Galwey, Cliffs of Moher, Lahinch

To była wycieczka z Dublina do Galwey, Cliffs of Moher oraz Lahinch.

Jadąc do Galway, po drodze mijaliśmy pola torfowe oraz łąki pełne łąki pełne krów i owiec, których w Irlandii jest więcej niż ludzi. Dowiedzieliśmy się, że torf to czarne złoto Irlandii.

1 . Galway to urocze miasteczko położone nad Oceanem Atlantyckim. Jest znane jako „Irlandzkie Serce Kultury”, niestety zwiedzaliśmy je w deszczu.
Kilka charakterystycznych miejsc:
Bank AIB Galway . W tym budynku mieszkała kiedyś rodzina mająca największe wpływy w Galway. Budynek pochodzi z XVi wieku i stanowi przykład gotyckiego stylu w wykonaniu irlandzkim. Aktualnie budynek to siedziba banku AIB.
Rzeźba z brązu przedstawiająca rozmawiających panów – irlandzkiego pisarza Oscarem Wilde (1854–1900) i estońskiego pisarza Eduardem Vilde (1856–1933), siedzących na granitowej ławce, na głównym pasażu w Galway.
Restauracja McDonaghs Fish and Chips Bar and Seafood, która działa w Galway od 1902 r. Wystrój w środku jest magiczny, pełen zdjęć, obrazków i pamiątek. Restauracja już od czterech pokoleń serwuje najświeższe ryby mieszkańcom Galway oraz ich gościom z całego świata.
Cathedral Recitals Galway. Szara architektura jest charakterystyczną dla wielu ważnych budowli w Irlandii.

2. Klify Moheru (Cliffs of Moher) to odcinek klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego zbudowany z wapieni i piaskowców. Ma około 14 km długości; w najwyższym miejscu osiąga wysokość 214 m. Jest jedna z głównych atrakcji turystycznych Irlandii. Klify Moheru są zachodnią częścią płaskowyżu Burren – formacji zbudowanej ze skał wapiennych poprzecinanych równoległymi szczelinami, powstałymi poprzez wymywanie wapienia przez wody deszczowe.

Muzeum Cliffs of Moher. W ramach biletu na Klify Moheru wliczone jest samo wejście na klify, parking, zwiedzenie interaktywnego muzeum (rewelacja!!) zrobienie zdjęć przesyłanych na maila oraz obejrzenie krótkiego filmu na szerokokątnym ekranie.

3. Lahinch to mała, przyjazna i tętniąca życiem miejscowość, w której na co dzień mieszka ok 600 osób. Znajduje się na początku zatoki Liscannor, tuż pod Klifami Moheru. Maleńkie miasteczko odwiedziliśmy po zwiedzaniu Klifów Moheru, specjalnie z myślą przeżyciu w nim cudownego zachodu słońca.

Miejsca zwiedzone podczas wakacji w Irlandii – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.