MUZEUM Guinness w Dublinie

MUZEUM Guinness Storehouse odwiedziliśmy po 21 latach od założenia. Jest to interaktywne muzeum piwa Guinnessa, znajdujące się w budynku z 1902 roku, w którym wcześniej mieścił się nowoczesny magazyn służący do przechowywania fermentującego piwa. Przemieszczając się po kilku piętrach muzeum, poznaliśmy sposób warzenia piwa a także historię browaru, którego założycielem był Arthur Guinness.

SKLEP Na dole budynku znajduje się sklep, w którym można kupić wszystko z logo marki Guinnesse np. piwo, koszulki, otwieracze, odzież, ręczniki.

WEJŚCIE. Obok sklepu jest przejście do muzem. W pierwszej sali poznajemy historię browaru, oglądamy narzędzia, które były wykorzystywane przy zbiorach, produkcji i przetwarzania surowców zanim powstały zautomatyzowane fabryki. Przy okazji zdobywamy wiedzę na temat składników, z których powstaje jedno z najsłynniejszych piw świata.

SALA na drugim piętrze. Tu znajdują się rozległa sala dotycząca między innymi dystrybucji piwa na cały świat. Beczki do składowania i fermentacji piwa oraz modele statków służących do przewozu piwa do Anglii, Europy oraz Ameryki Północnej.

KOLEJNE piętro muzeum, to wszystko co wiąże się z marketingiem i reklamą. Wystawa postaci z historycznych reklam Guinnessa, kabiny do robienia zdjęć, sala z ekranem i reklamami. W tym miejscu cieszyliśmy się niczym dzieci.

Zegary, murale i harfa. Dużo radości sprawiła nam gra na tej harfie, która oczywiście jest logiem marki Guinness.

NA SAMEJ GÓRZE znajduje się pub, który jest jednocześnie tarasem widokowym z panoramą na cały Dublin.

Miejsce odwiedzone w 2021 podczas pobytu w Dublinie – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.