Katarzyna Pakosińska – gruzińskie spotkanie

W dużej sali Centrum Kultury w Jabłonnie scenę ozdobiono ogromnymi zdjęciami ilustrującymi Gruzję, a pomiędzy nimi zawieszono gruzińską biało – czerwona flaga z krzyżami, nawiązującą do krzyża jerozolimskiego, symbolizującego Jezusa Chrystusa i czterech ewangelistów.

Katarzyna Pakosińska.
Głównym punktem gruzińskiego wieczór było spotkanie z Katarzyną Pakosińską – znaną polską aktorka, konferansjerką a przede wszystkim artystką kabaretową związanej z Gruzją. Podczas swojego – prawie godzinnego występu – Artystka opowiadała o swej wielkiej, trwającej od 1987 roku miłości go Gruzji. Wtedy jako członkini zespołu Mazowsze odwiedziła Gruzję po raz pierwszy. Miłość do Gruzji przypieczętowała w 2017 roku ślubem z Gruzinem Iraklim Basilaszwilim. Obecnie Katarzyna nosi dwa nazwiska Pakosińska – Basilaszwili, która jak sama powiedziała są trudno wymawiane zarówno w jednym i drugim kraju.
Artystka występowała między innymi w kabarecie Moralnego Niepokoju. Ludzie mówią o niej żartobliwie, że najpierw pojawia się śmiech a dopiero potem Pakosińska.

Tancerze z Gruzji. Widzowie mogli też zobaczyć jak wygląda narodowy taniec w wykonaniu gruzińskich tancerzy.

Na tej właśnie scenie, widzowie mieli okazję podziwiać też osoby związane z Gruzją Nanulę Burduli – malarkę, oraz śpiewająca po gruzińsku Gośkę Andrzejewską – piosenkarka.

Restauracja Gruzja.
Degustację gruzińskich dań przygotowała Restauracja Gruzja z Chmielnej 5 w Warszawie, wśród potraw znalazły się wyśmienite:
– Roladki z bakłażana z orzechami,
– Czaszuszuli czyli potrawka wołowa z dodatkiem pomidorów,
– Adżapsandali to duszone bakłażany, papryka, ziemniaki, pomidory, cebula z kolendrą,
– ciasto miodowo – orzechowe oraz miodowo – kakaowe,
– pieczywo gruzińskie,
– Gvino Saperavi – domowe czerwone wino.

Nasza podróż z plecakami po Gruzji – kliknij!
Poprzednia wzyta w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.