Muzeum Geologiczne

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie istnieje już 100 lat. W swoich zbiorach, wliczając w to także filie w oddziałach terenowych, przechowuje i eksponuje pełny zakres materiałów naukowych dotyczących budowy geologicznej Polski. Różnorodność ekspozycji zainteresuje każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy.

W muzeum można odnaleźć szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura – dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini.

Tegoroczne obchody dnia ziemi zbiegły się w czasie z 20-leciem powstania światowej sieci geoparków, o których opowiadali pracownicy naukowej czytelni podczas dzisiejszego wydarzenia. Ponadto na placu przed muzeum ustawiono stoiska geologiczne, archeologiczne, warszawskich muzeów przyrodniczych, oraz wielu instytucji dbających o ochronę środowiska w Polsce.

Muzeum Geologiczne znajduje się na ul. Rakowieckiej w Warszawie. Odwiedzenie muzeum zalecam jako receptę na nudę

2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.