25 grudnia 2012 r. do 01 stycznia 2013 r. Narty – Słowacja oraz Polska (Białka Tatrzańska, Jurgów, Koziniec, Małe Ciche) i Sylwester w Zakopanem

Z roku na rok, zima nie rozpieszcza polskich narciarzy, dlatego szukamy stoków narciarskie gdzie można pojeździć na nartach w Polsce i okolicach. Można powiedzieć, że staliśmy się narciarzami – podróżnikami. Podczas tego zimowego wyjazdu zwiedziliśmy ośrodki m.in. w Białce Tatrzańskiej, Jurgowie i Małym Cichem. Ponadto spędziliśmy Sylwester na Krupówkach w Zakopanem. Po polskiej stronie jeździliśmy w ośrodkach:
Kotelnica Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej – kompleks tras narciarskich położony w Białce Tatrzańskiej w gminie Bukowina Tatrzańska na wschodnich zboczach Kotelnicy (918 m n.p.m.), północnych i południowych zboczach Jankulakowskiego Wierchu (934 m n.p.m.) i na północnym zboczu Wysokiego Wierchu (899 m n.p.m.).

Jurgów SKI to stacja narciarska oferuje 7 tras narciarskich, łącznie 4,5 km tras, zróżnicowanych pod względem trudności, nachylenia oraz długości. Położenie ośrodka znajduje się przy głównej drodze, 2,5 km na południe od centrum wsi Jurgów, na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, 500 m od granicy ze Słowacją. Stoki narciarskie są położone na północno – zachodnich zboczach Górków Wierch ( 1045 m n.p.m.).
Stacja Narciarska Koziniec w Czarnej Górze ulokowana jest obok Stacji narciarskiej Grapa dosłownie na przeciwko Kotelnicy. Czteroosobowa kolejka linowa, wyciągi orczykowe o długości 250 metrów, drugi o długości 350 oraz wyciąg zaczepowy o długości 120 metrów, z trasami czerwonej po niebieską i zieloną.
– Małe Ciche to wieś podhalańska położona w gminie Poronin. Znajduje się w niej Stacja Narciarska Małe Ciche, dzięki której żyje cała wieś. Z roku na rok, ośrodek prężnie się rozwija.

Najwięcej śniegu znaleźliśmy po stronie słowackiej:
– Ośrodek Tatrzańska Łomnica to miejscowość legenda, u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji. Kolej linowa na Łomnicę, startuje z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy, i kończy swój bieg na szczycie – 2634 m n.p.m. Tatrzańska Łomnica należy do najbardziej znanych ośrodków, jest tu duża ilość wyciągów i tras o różnych poziomach trudności.

Strednica. Żdiar Strednica jest to niewielka miejscowość narciarska położona niecałe 10 km od przejścia granicznego w Łysej Polanie i niecałe 20 km od terenów narciarskich Tatrzańskiej Łomnicy.

Strachan oraz Ski Bachledovan.

Na koniec pobytu po czeskiej stronie, kupiliśmy zapas Kozeli, Bażanta oraz czekolad studenckich.
Kozel to piwo typu lager pochodzące z Velké Popovice w Czechach. Produkowane w różnych jasnych i ciemnych odmianach, na etykiecie widoczny jest kozioł niosący kufel napełniony pieniącym się piwem.
Zlatý Bažant (Złoty Bażant) to marka słowackiego piwa warzonego w browarze w Hurbanovie wykupiona w 1995 roku, przez koncern Heinekena.
Czekoladę  Studencką zaczęto produkować w 1975 r. W jednym kawałku znajdują się unikalne mieszanki orzeszków ziemnych, rodzynek i galaretek oraz innych dodatków np. suszone wiśnie, gruszki, jeżyny zatopione w pysznych czekoladach (mlecznych lub gorzkich). Market.

SYLWESTER na Krupówkach w Zakopanem. Nowy 2013 rok przywitaliśmy pod gołym niebem na Krupówkach w Zakopanem. Pomimo, iż od dawna czekaliśmy na taką formę rozpoczęcia nowego roku, to ogromnie się rozczarowaliśmy. Cóż to było za koszmarne przeżycie!? Istna wojna petardy, huk, śmierdzący dym nagromadzony między szeregiem domów po obu stronach Krupówek. Pijani ludzie rzucający butelkami i wchodzącymi na wielką choinkę ustawianą przy mostku na Krupówkach. Dopiero po zobaczeniu tego wszystkiego, zrozumieliśmy dlaczego wystawy sklepowe zostały szczelnie zabezpieczone płytami. Nigdy więcej takiego Sylwestra w Zakopanem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *