Szwajcaria – ośrodek narciarski w Veysonnaz

Ośrodek narciarski w Veysonnaz położony jest w regionie Sion w Szwajcarii.  Trasy rozpościerają się na wysokości od 500 do 3000 m n.p.m.  Jest godny polecenia, szczególnie z opcją rozszerzonego karnetu, wtedy skipass obejmuje 600 km tras narciarskich zjazdowych.
Region Veysonnaz – Printze to 220 km tras i 50 wyciągów a 4 Doliny to aż 412 km tras i 94 wyciągi, stoki w razie potrzeby są sztucznie naśnieżane. Dodatkowo, do dyspozycji turystów jest 5 snowparków.

Podczas pobytu, biuro Taksidi w ramach atrakcji „apres ski” umożliwiło uczestnictwo w warsztatach kulinarnych, sportowych, serwisowych oraz tanecznych (Zumba, Bachata) prowadzonych przez Marikę i Jacentego Matysz Salsa Libre. Do dyspozycji był także basen i imprezy na stoku.

14 do 23 marca 2014 r. Narty – Szwajcaria – ośrodek narciarski w Veysonnaz. Narciarski wyjazd do Szwajcarii został zorganizowany przez studenckie biuro podróży Taksidi.

Przejazd z Warszawy (start spod PKiN) do Veysonnaz w Szwajcarii odbył się komfortowym dwupoziomowym autokarem, w którym zajęliśmy bardzo wygodne miejsca na 1 piętrzę autokaru nad kierowcą. Ponad 1600 km drogi, pokonaliśmy sprawnie, bo w  22 godziny!
Naszą szóstkę zakwaterowano w 8 osobowym apartamencie. Każda dwójka miała oddzielny pokój a salon został przeznaczony był na pogaduchy i posiłki. Mieliśmy okazję spróbować dań przygotowywanych przez współmieszkańców a wśród nich znalazło się regionalne fondue – potrawa przygotowana z gorącego sera i białego wina. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.