WOŚP od 2008 do 2015 roku


WOŚP czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja założona przez Jerzego Owsiaka oraz jego żonę Lidię Niedźwiedzką – Owsiak. Podstawowym celem fundacji jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

Miasteczko WOŚP. W ramach finału WOŚP w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki na Placu Defilad co roku powstaje miasteczko i scena koncertowa.

Bieg. W ramach finału WOŚP w Warszawie odbywa się też 5 pięciokilometrowy bieg „Policz się z cukrzycą”. Jest to bieg bez pomiaru czasu ma charakter happeningowy, solidarności z diabetykami. Podczas tego biegu nikt się nie ściga – wszyscy razem truchtają, maszerują i świetnie się bawią. Za zakupione przez biegaczy pakiety startowe kupowane są pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Światełko do Nieba to coroczny pokaz fajerwerkówkliknij!

➡️2015 r. 23 finał WOŚP. Środki zebrane podczas finału przeznaczono na „podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. Piknik w miasteczku WOŚP pod PKiN oferował uczestnikom wiele atrakcji. W każdym z tym miejsc stała skarbonka WOŚP, do której w zamian za skorzystanie z atrakcji, można było wrzucić datek.

Na kolorowej scenie na pl. Defilad, kolejno wystąpiły zespoły: Antyradio Coverband,  Frog ‘N’ Dog, Wild Pig, Ukeje, Shata Qs, Dr Misio, Terne Roma, Łzy, Zmaza, Ania Rusowicz,  Acid Drinkers, Ja Mmm Chyba Z Ciebie, Tabu, Mrozu, Chemia, Coma I Na Koniec Poparzeni Kawą Trzy zakończyli koncert utworem „Byłaś dla mnie wszystkim”. Równiutko o godzinie 20, wypuszczono „Światełko do Nieba”.
Podczas 23 finału WOŚP zebrano: 53 109 702,83 PLN.

➡️2013 r. 21 finału WOŚP Środki zebrane podczas finału przeznaczono zostaną na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Uczestniczyliśmy w koncertach i wydarzeniach towarzyszących finałowi WOŚP pod PKiN, a potem przemieściliśmy się do budynku Telewizji Polskiej na ul. Woronicza, gdzie biło serce WOŚP. Widzieliśmy na żywo, energetycznego Jerzego Owsiaka – ojca i dyrygenta tego sukcesu. W telewizji było kolorowo, głośno ale też niewiarygodnie ciepło!
Podczas 21 finału WOŚP zebrano kwotę 39 855 148 zł.

➡️2012 r. 20 finał WOŚP „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Uczestniczyliśmy w koncertach i wydarzeniach towarzyszących imprezie pod PKiN. Zachwycił nas koncert zespołu Łydka Grubasa – byli świetni!
Podczas 20 Finał WOŚP zebrano kwotę 50 638 801,30 PLN

➡️2011 r. 19 Finał WOŚP grał na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. 
Na scenie pod PKiN wystąpili: SEN ZU (zespół, który brał udział w Eliminacjach do Przystanku Woodstock). Maleo Reggae Rockers, Pampeluna (brali udział w plebiscycie WOŚP i Fabryki Zespołów – dostali się na główną scenę Przystanku Woodstock), Proletaryat, EXCES, Closterkeller z liderką zespołu jest Anja Orthodox, Blenders, ŁZY, Enej, Bukartyk, Łąki Łan, Jelonek, a 20 wypuszczono „Światełko do Nieba”.
Na scenie pojawili się też BLUE CAFÉ, MECH, HOŁDYS, zespół Kumka Olik.
Podczas 19 Finał WOŚP zebrano kwotę 47 248 415,05 PLN.

➡️2010 r. To był pełnoletni bo 18 Finał WOŚP. Zbiórkę pieniędzy przeznaczono po raz drugi: „Dla dzieci z chorobami onkologicznymi – na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny”.
Podczas 18 Finał WOŚP zebrano  47 248 415,05 PLN.

➡️2009 r. 17 Finał WOŚP. Zbiórka pieniędzy została przeznaczona na sprzęt do wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci.  Równiutko o godzinie 20 wypuszczono „Światełko do Nieba”.
Podczas 17 Finał WOŚP zebrano 11 011 771,01 USD.

➡️2008 r. 16 Finał WOŚP pod hasłem „Finał Z Głową” zbierane pieniądze, przeznaczono na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.
Podczas 16 finału WOŚP zebrano 13 883 627,13 USD.

W ramach 16 finału WOŚP odbył się bieg z hasłem „Policz się z cukrzycą” z udziałem mego syna Dawida 💗 i jego przyjaciela Karola. 💗 Po raz 2. grupa pomarańczowych koszulek pobiegła 5 km w centrum Warszawy. Za zakupione przez biegaczy pakiety startowe kupowane są pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.