WOŚP od 2008 do 2015 roku


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja założona przez Jerzego Owsiaka oraz jego żonę Lidię Niedźwiedzką – Owsiak. Podstawowym celem fundacji jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

➡️2015 r. W tym roku, w ramach tej działalności WOŚP zagrał 23 raz. Środki zebrane podczas tegorocznego finału przeznaczono na „podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

Piknik w miasteczku WOŚP pod PKiN oferował uczestnikom wiele atrakcji. W rozstawionym namiocie NBP – bito okolicznościowe monety, w punkcie Komisariatu Rzecznego Policji – można było spotkać Kapitana Wyderkę, pogłaskać psa ratownika wraz z opiekunką Agatą z Legionowskiego WOPR a w miasteczku Play na mini scenie wystąpił Blady Kris  – polski beatbokser. Oglądaliśmy też samochód i kask z Racing Page Macieja Dreszera  – polskiego kierowcy wyścigowego. W każdym z tym miejsc stała skarbonka WOŚP, do której w zamian za skorzystanie z atrakcji, można było wrzucić datek.


Na kolorowej scenie na pl. Defilad, kolejno wystąpiły zespoły: Antyradio Coverband,  Frog ‘N’ Dog, Wild Pig, Ukeje, Shata Qs, Dr Misio, Terne Roma, Łzy, Zmaza, Ania Rusowicz,  Acid Drinkers, Ja Mmm Chyba Z Ciebie, Tabu, Mrozu, Chemia, Coma I Na Koniec Poparzeni Kawą Trzy zakończyli koncert utworem „Byłaś dla mnie wszystkim”. Równiutko o godzinie 20, wypuszczono „Światełko do Nieba” – czyli coroczny pokaz fajerwerków. Podczas 23 finału WOŚP zebrano: 53 109 702,83 PLN.

➡️2013 r. Środki zebrane podczas tegorocznego finału przeznaczone zostaną na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Uczestniczyliśmy w koncertach i wydarzeniach towarzyszących imprezie pod PKiN. Przemieściliśmy się spod PKiN do budynku Telewizji Polskiej na ul. Woronicza, gdzie biło serce WOŚP. Widzieliśmy na żywo, energetycznego Jerzego Owsiaka – ojca i dyrygenta tego sukcesu. W telewizji było kolorowo, głośno ale też niewiarygodnie ciepło!
Podczas 21 finału WOŚP zebrano kwotę 39 855 148 zł.

W ramach 21 finału zorganizowano 7 biegu „Policz Się z Cukrzycą”. Za datki zebrane przy rejestracji na bieg, zakupione zostaną pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

➡️2012 r. 20 finał WOŚP „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Uczestniczyliśmy w koncertach i wydarzeniach towarzyszących imprezie pod PKiN. Zachwycił nas koncert zespołu Łydka Grubasa – byli świetni! Podczas 20 Finał WOŚP zebrano kwotę 50 638 801,30 PLN

W ramach 20 finału zorganizowano 6 bieg „Policz Się z Cukrzycą” na 5 km ulicami Warszawy. Za zakupione przez biegaczy pakiety startowe przy rejestracji, zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

➡️2011 r. 19 Finał WOŚP, Jurek Owsiak od dziewiętnastu lat robi dla nas coś wspaniałego, powoduje, że chociaż na chwilę w dniu finału WOŚP gramy w jego orkiestrze razem!
Na scenie SEN ZU – zespół, który brał udział w Eliminacjach do Przystanku Woodstock. Zachwycili, porwali tłumy i… otwierają koncert przed Pałacem! Maleo Reggae Rockers, Pampeluna – brali udział w plebiscycie WOŚP i Fabryki Zespołów – dostali się na główną scenę Przystanku Woodstock, Proletaryat, EXCES, Closterkeller z liderką zespołu jest Anja Orthodox, Blenders, ŁZY, Enej, Bukartyk, Łąki Łan, Jelonek, a przed godziną 20 Światełko Do Nieba! BLUE CAFÉ, MECH, HOŁDYS, zespół Kumka Olik, który zakończył granie przez Pałacem Kultury i Nauki. Podczas 19 Finał WOŚP zebrano kwotę 47 248 415,05 PLN.

W ramach 19 finału WOŚP odbył się 5 pięciokilometrowy bieg „Policz się z cukrzycą”. Bieg bez pomiaru czasu ma co roku, charakter happeningowy, solidarności z diabetykami. Podczas tego biegu nikt się nie ściga – wszyscy razem truchtają, maszerują i świetnie się bawią. Za zakupione przez biegaczy pakiety startowe podczas rejestracji na bieg, zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

➡️2010 r. To pełnoletni bo 18 Finał. Zbiórkę pieniędzy przeznaczono po raz drugi: „Dla dzieci z chorobami onkologicznymi – na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny”. Uczestniczyliśmy w koncertach i wydarzeniach towarzyszących imprezie pod PKiN. Równiutko o godzinie 20, wypuszczono „Światełko do Nieba” – czyli coroczny pokaz fajerwerków. Podczas 18 Finał WOŚP zebrano  47 248 415,05 PLN.

W ramach 18 finału odbył się 4 bieg”Policz się z cukrzycą”

➡️2009 r. 17 Finał WOŚP odbył się tradycyjnie w zimowy dzień. Zbiórka pieniędzy została przeznaczona na sprzęt do wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci. Uczestniczyliśmy w koncertach i wydarzeniach towarzyszących imprezie pod PKiN. Podczas 17 Finał WOŚP zebrano 11 011 771,01 USD.

➡️2008 r. 16 Finał WOŚP w Warszawie.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) jest to fundacja, której podstawowym celem jest „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. W czasie 16 finału, który organizowany jest pod hasłem „Finał Z Głową” zbierane pieniądze, przeznaczono na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.
Podczas 16 finału WOŚP zebrano 13 883 627,13 USD.

W ramach 16 finału WOŚP, już po raz 2. grupa pomarańczowych koszulek pobiegła z hasłem „Policz się z cukrzycą”.  Bieg na 5 km wytyczono ulicami w  centrum Warszawy. Za datki przeznaczone na pakiety biegowe – na 5000 uczestników – zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.