Irlandia północna pod hasłem „Gra o Tron” i Dublin

Pod względem politycznym wyspa podzielona jest na dwie części: Irlandię i Irlandię Północną, która jest częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Obydwie, wiosną pięknie usłane są żonkilami.

Kolejny raz przylatuję na zieloną wyspę i odkrywam nowe fascynujące miejsca. Tym razem drogę Bregagh (inaczej znana jako Dark Hedges), Bushmills, Coleraine (gdzie znajduje się słynna smażalnia fish and chips), Antrim (droga dla koni z glinką i tarasy na klifach), Dunseverick Harbour (tu pręży się skała słonia), most linowy Carrick-a-Rede (w pobliżu Ballintoy w hrabstwie Antrim)  oraz w Irlandii południowej nowe miejsca w Dublinie, w Górach Wiclkow słynny Johnnie Foxs Pub, a także ciekawostki na wyspie Howth.

I część – Irlandia północna pod hasłem „Gra o Tron”

➡️ Belfast.
Muzeum Titanica. Zwiedziliśmy fantastyczne interakcyjne muzeum czyli atrakcję turystyczną, która przyciągająca tłumy turystów z całego świata. Zostało otwarte w 2012 roku, jako pomnik morskiego dziedzictwa Belfastu. Muzeum zbudowano w miejscu dawnej stoczni Harland & Wolff, gdzie zbudowano słynny statek RMS Titanic. – kliknij


Belfast City Hall to barokowy ratusz miejski, położony w Donegall Square w Belfaście. Jego budowę rozpoczęto w 1898 r., a zakończono w 1906 r. W holu ratusza mieszczą się zabytkowe witraże.
Kobieta w tej rzeźbie w Belfaście, reprezentuje nadzieję, aspiracje, pokój i pojednanie.- Kwatera. Nocowaliśmy w samym centrum, rano gospodarz ugościł pysznym angielskim śniadaniem – kliknij,

Victoria Square Belfast. Taras widokowy znajduje się w kompleksie handlowym jest tu też 70 sklepów, kilka restauracji i kino Odeon, a przed nim stoi żółty budyneczek.


➡️ Dark Hedges. Oszałamiająca droga Bregagh, inaczej znana jako Dark Hedges lub King’s Road ujęta w kadrach filmu w Game of Thrones (Gra o Tron). Są to dwa rzędy buków, które zostały posadzone w XVIII wieku, tworząc piękny tunel.
➡️ Bushmills Whiskey Distillery czyli miasteczko gdzie znajduje się najstarsza licencjonowana destylarnia whisky na świecie.


➡️ Giants Causeway. Formacja skalna Giant’s Causeway. Na terenie hrabstwa Antrim znajduje się Droga Olbrzymów, czyli wyjątkowa formacja skalna Giant’s Causeway. Jest to jeden z największych cudów natury niesamowity, naturalny falochron na świecie. Składa się z 37 tysięcy bazaltowych kolumn, obejmujących 2 hektary. Słupy te mają średnio 1-2 metry wysokości, ale zdarzają się także 12 metrowe giganty! – kliknij!
➡️Hostel. Kolejną noc spędzamy w hostelu położonym w malowniczym miejscu tuż przy grobli Giant’s Causeway.


➡️ Coleraine to nadmorskie miasteczko gdzie po spacerze zjedliśmy słynne fish and chips firmy
Chequers Portrush. To brytyjskie danie składa się ze smażonej ryby w cieście lub bułce tartej oraz frytek. Anglicy skrapiają całość octem słodowym oraz dodają szczyptę soli – jedzenie szczegóły kliknij!
➡️ Antrim. Piękne widoki, wspaniale położone zamki i niepowtarzalne cuda natury, urocze nadmorskie miasteczka w hrabstwie Antrim położonym w północno-wschodniej części wyspy, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Irlandzkim.


➡️ Dunseverick Harbour. Tu znajduje się Elephant Rock czyli skała słonia. Elephant Rock w Ballintoy.
➡️ Port Dunseverick Harbour Port, gdzie przyjeżdżają latem wczasowicze, ze względu na piękno okolicy, ciszę i spokój. W porcie malowniczo prezentuje się falochron – molo, używane przez lokalnych rybaków jako miejsce do łowienia ryb. Jest to też bezpieczne miejsce dla płetwonurków.
➡️ Ballintoy – Northern to kolejne miejsce gdzie na terenie Irlandii północnej kręcono film „Gra o tron”. Dowiedzieliśmy się, że miejsc takich jest ponad 25.


➡️ Most linowy Carrick-a-Rede to most linowy w pobliżu Ballintoy w hrabstwie Antrim w Irlandii Północnej. Łączy ląd z małą wyspą Carrickarede. Kiedyś mieszkał na niej rybak. Most jest atrakcją turystyczną, utrzymywaną przez National Trust.
Przejście przez wiszący nad przepaścią most, jest ekscytującym przeżyciem.

II część – Irlandia
➡️ Dublin – szczegóły kliknij!
➡️ Góry Wiclkow – szczegóły kliknij! i Johnnie Foxs Pub
➡️ półwysep Howth – szczegóły kliknij!


W Irlandii oprócz Fish and chips jadłam – szczegóły kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.