Żyleta w Prima aprilis 

Żyleta to potoczna nazwa północnej trybuny Stadionu Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, na której stoją najbardziej oddani i zaangażowani kibice klubu. Mówi się, że kibice to 12 zawodnik, i są nieodłącznym elementem sportu. Imprezy sportowe bez kibiców są po prostu ciche i bez wyrazu. Początkowo bałam się iść na ŻYLETĘ, tymczasem okazało się, że było wspaniale!

Okazało się, że na Żylecie, jak w każdej organizacji obowiązuje regulamin. Kibic ma OBOWIĄZEK śpiewać i zdzierać gardło dopingując klub – Legia Warszawa. Wszystko koordynuje GNIAZDOWY (koordynator nadający rytm śpiewania) stojący na platformie, wybudowanej na dolnej trybunie. Ponadto należy słuchać komunikatów osób decyzyjnych podczas dopingu i przygotowywania oprawy meczu.

Pierwszy raz kibicowałam przewrotnie w Prima aprilis – 1 kwietnia 2023 r., kiedy to Legia Warszawa w dobrym stylu pokonała lidera ekstraklasy Raków Częstochowa 3:1. Byłam też na meczu 16 kwietnia 2023 r., w którem Legia Warszawa zremisowała z Lechem Poznań 2:2.

W uzupełnieniu filmik rewelacja!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.