Żyleta w Prima aprilis 

Żyleta jest to potoczna nazwa północnej trybuny Stadionu Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, na której stoją najbardziej oddani i zaangażowani kibice klubu.

Mój pierwszy raz na kibicowanie przypadł przewrotnie w Prima aprilis. Podarowano mi koszulkę, i wskazano jak należy się zachowywać.

Okazało się, że na Żylecie, jak w każdej organizacji obowiązuje regulamin. Kibic ma OBOWIĄZEK śpiewać i zdzierać gardło dopingując klub – Legia Warszawa. Wszystko koordynuje GNIAZDOWY (koordynator nadający rytm śpiewania) stojący na platformie, wybudowanej na dolnej trybunie. Ponadto należy słuchać komunikatów osób decyzyjnych podczas dopingu i przygotowywania oprawy meczu.

Mówi się, że kibice to 12 zawodnik, i są nieodłącznym elementem sportu. Imprezy sportowe bez kibiców są po prostu ciche i bez wyrazu.

Początkowo bałam się iść na ŻYLETĘ, tymczasem okazało się, że było wspaniale! Uczestniczyłam w widowisku z niesamowitą oprawą. 1 kwietnia 2023 r. Legia Warszawa w dobrym stylu pokonała lidera ekstraklasy Raków Częstochowa 3:1.

Byłam też 16 kwietnia 2023 r. na meczu, w którem Legia Warszawa zremisowała z Lechem Poznań 2:2.

W uzupełnieniu filmik rewelacja!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.