Teatr Polonia oraz Och Teatr w Warszawie

1003016_399610203476493_607973882_nTeatr Polonia znajduje się na ul. Marszałkowskiej 56, a Och Teatr na ul. Grójeckiej w Warszawie. Teatry prowadzone są przez Krystynę Jandę – mamę  i Marię Seweryn – córkę. Wśród przedstawień udało nam się zobaczyć:
1. Shirley Valentine w reżyserii Maciej Wojtyszko, scenografia: Ewa Bystrzejewska, w której główną rolę zagrała wspaniale Krystyna Janda.
2. Boska. Obsada: Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz, Ewa Telega. Tekst oparty na historii życia Florence Foster Jenkins, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata.
2. Patty Diphusa,w której główną rolę zagrała wspaniale Pani Ewa Kasprzyk.
Postać Patty Diphusa została stworzona przez hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara. Przedstawia międzynarodową gwiazdę porno, pierwotnie pomyślana była jako alter-ego autora. Stała się bohaterką pisanych przez niego felietonów publikowanych w latach 80 w tygodniku „LA LUNA”.
3. To nie jest kraj dla wielkich ludzi – czyli One-man show w wykonaniu Rafała Rutkowskiego oglądaliśmy w Och-Teatr na Ochocie w Warszawie.
Rafał Rutkowski wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem zaprezentował widzomgodzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Rutkowski oscyluje między prywatnością, a graną postacią, budując trudną, bo z natury rzeczy niestabilną, proteuszową formę aktorskiego popisu. I jest w tym po prostu dobry. Można nie cenić stand-up comedy jako trywialnego wykwitu kultury popularnej. Ale nie można nie docenić aktora, który ten niski gatunek przedstawia z wysokiej klasy talentem”.
Wszystko się zgadzało, a Rafał Rutkowski swą grą, mimiką, intonacją głosu, a przede wszystkim doskonałą współpracą z widownią.
4. Metoda, doskonała sztuka, która wcześniej grana m.in. w Teatrze Komedia w Warszawie. Obsada: Maria Seweryn, Tomasz Karolak, Rafał Mohr, Łukasz Simlat
5. Spektakle plenerowe Teatru Polonia (na palacu Konstytucji) oraz przy Och Teatr (na Grójeckiej) – kliknij!     

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *