Plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru w Warszawie

Na placu Konstytucji oraz przy Och Teatrze w Warszawie odbywają się latem PLENEROWE SPEKTAKLE z repertuaru Teatru Polonia i Och-Teatru.
Na afiszu znajdziemy:
1. Związek Otwarty ze świetną grą aktorów Weroniki Nockowskiej i Otara Saralidze – widzieliśmy już kilka razy. Wyreżyserowały ją Krystyna Janda oraz Maria Seweryn. FARSA. KOMEDIA DELL’ARTE. Tekst o małżeństwie napisany przez… małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, stworzył „Związek otwarty” wraz z żoną, Franką Rame. Był on pisany „na ulicę”, dla tzw. Teatru Ulicznego. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. Tytułowy „nowoczesny” związek otwarty to związek wolnych – tzn. niewiernych sobie – małżonków.Trzeba to raz powiedzieć. Związek otwarty ma swoje wady! Główna zasada brzmi: Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: Po stronie mężczyzny! Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje przeciąg!


2.Lament na Placu Konstytucji,
3.Kopciuszek,
4.Flamenco Namiętnie,
5.Starość jest piękna,
6.Czerwony Kapturek,
7. Hey Joe.
Rockowy spektakl „Hey Joe” mieliśmy okazję zobaczyć w plenerowym teatrze Och-Teatr. Janga Jan Tomaszewski przygotował przedstawienie zainspirowane Jimim Hendrixem „Hej Joe!”pokazywany na plenerowej scenie Teatru Polonia.
Janga Jan Tomaszewski z wykształcenia jest aktorem, na co dzień związanym z Teatrem Ateneum. Jego drugą pasją jest gra na gitarze. Sam się jej nauczył i opracował indywidualny styl grania. Z czasem zaczął pisać muzykę i słowa do piosenek. To właśnie one złożyły się na spektakl Hej Joe!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *