Plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatr

Na placu Konstytucji niedaleko Teatru Polonia oraz przy murze teataru Och Teatrze w Warszawie odbywają się latem PLENEROWE SPEKTAKLE z repertuaru Teatru Polonia i Och-Teatru. Udało nam się zobaczyć:

Związek Otwarty ze świetną grą aktorów Weroniki Nockowskiej i Otara Saralidze – widzieliśmy już kilka razy. Wyreżyserowały ją Krystyna Janda oraz Maria Seweryn.
Tekst o małżeństwie napisany przez… małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, stworzył „Związek otwarty” wraz z żoną, Franką Rame. Był on pisany „na ulicę”, dla tzw. Teatru Ulicznego. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. Tytułowy „nowoczesny” związek otwarty to związek wolnych – tzn. niewiernych sobie – małżonków. Trzeba to raz powiedzieć. Związek otwarty ma swoje wady! Główna zasada brzmi: Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: Po stronie mężczyzny! Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje przeciąg!

Lament na Placu Konstytucji
Babcia, matka i wnuczka mówią o swoich problemach i nadziejach, sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. Propozycja teatru ulicznego czy raczej chodnikowego, ale nie tego z efektami, inscenizacją, pomysłami widowiskowymi, lecz prostego, proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog, ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowania słuchaczy, zagrania problemu, postaci, charakteru. Tylko tyle i aż tyle. Obsada:
ZOFIA: Barbara Wrzesińska
JUSTYNA: Maria Seweryn/Katarzyna Maternowska
ANIA: Małgorzata Zawadzka/Olga Sarzyńska
Kopciuszek
Dobrze znana i bardzo lubiana opowieść Jana Brzechwy o skromności i pyszałkowatości, o nagrodzie i karze.
Obsada: Matylda Damięcka, Cynthia Kuźniak, Agata Sasinowska, Sebastian Cybulski, Tomasz Kozłowicz/Józef Mika
Flamenco Namiętnie
Spektakl opowiadający w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata FLAMENCO, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.
Zespół „Corazón Flamenco” tworzy czterech młodych muzyków – Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki oraz Marek Fedor.
Starość jest piękna. Bohaterami tekstu Esther Villar są ludzie starzy – ci właśnie, którzy wszystkiego żałują, którzy czują się oszukani przez życie, przez bliskich, przez współpracowników, dzieci, społeczeństwo, zmiany ustrojowe, kulture, religię, przemysł kosmetyczny, systemy ubezpieczeniowe itd.
Obsada: Barbara Zgorzalewicz-Fryźlewicz, Joanna Niemirska, Piotr Ligienza, Mateusz Łasowski, Dominika Biernat.
Czerwony Kapturek to  znana bajka w niezwykle zabawnym opracowaniu Jana Brzechwy.
Obsada: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Jarosław Sacharski
Hey Joe. Rockowy spektakl „Hey Joe” mieliśmy okazję zobaczyć w plenerowym teatrze Och-Teatr. Janga Jan Tomaszewski przygotował przedstawienie zainspirowane Jimim Hendrixem „Hej Joe!”pokazywany na plenerowej scenie Teatru Polonia.
Janga Jan Tomaszewski z wykształcenia jest aktorem, na co dzień związanym z Teatrem Ateneum. Jego drugą pasją jest gra na gitarze. Sam się jej nauczył i opracował indywidualny styl grania. Z czasem zaczął pisać muzykę i słowa do piosenek. To właśnie one złożyły się na spektakl Hej Joe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.