Plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatr

Teatralne spektakle plenerowe odbywają się na m.in. na placu Konstytucji, po stronie zachodniej oraz na scenie plenerowej przed siedzibą Och Teatru na Grójeckiej 65 w Warszawie. Teatr uliczny proponuje przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog aktorów z ich umiejętnościami, wzbudza duże zainteresowanie wśród przechodniów. Wśród spektakli:
POLITYKA
Dwa miliony kroków
Związek otwarty
Jaś i Małgosia
Dwa miliony kroków
Lament na placu Konstytucji
JANGAJAN – Hey Joe
Czerwony Kapturek
Starość jest piękna
Flamenco Namiętne

➡️POLITYKA. Sztukę uliczną pt. POLITYKA w wykonaniu aktorów Teatru PAPAHEMA z przyjemnością obejrzałam na placu Konstytucji w Warszawie! Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą w niej coś dla siebie, ponieważ spektakl w prosty i zabawny sposób tłumaczy m.in:- Po co jest władza i jak ją zdobyć?- Czy demokracja to najlepszy sposób na rządzenie?- Do czego potrzebne jest państwo?

Na scenie Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel
Reżyseria i adaptacja: Magdalena Drab Scenografia i kostiumy: Karolina Fandrejewska Muzyka: Albert Pyśk Konsultacja muzyczna: Mateusz Kocięcki Choreografia: Jakub Lewandowski

➡️Lament na Placu Konstytucji.
Babcia, matka i wnuczka mówią o swoich problemach i nadziejach, oraz sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas.
Obsada spektaklu:
ZOFIA: Barbara Wrzesińska
JUSTYNA: Maria Seweryn/Katarzyna Maternowska
ANIA: Małgorzata Zawadzka/Olga Sarzyńska
Adaptacja i opieka artystyczna: Krystyna Janda♥️

➡️ 2 miliony kroków to historia życia zwariowanej Lidki i zakochanego w niej Adriana. Spektakl opowiada o problemach, ale i o urokach wchodzenia w dorosłość ale też o tęsknocie za najbliższymi, bowiem Lidla mieszka z dziadkiem i bardzo tęskni za mamą, która wyjechała „za chlebem”. Spektakl dla widzów w różnym wieku, warto się wybrać.

Obsada: Krystyna Janda (głos), Agnieszka Przepiórska, Tomasz Ciachorowski, Janusz R. Nowicki.

➡️Starość jest piękna. Bohaterami tekstu Esther Villar są ludzie starzy, którzy wszystkiego żałują, którzy czują się oszukani przez życie, przez bliskich, przez współpracowników, dzieci, społeczeństwo, zmiany ustrojowe, kulturę, religię, przemysł kosmetyczny, systemy ubezpieczeniowe itd.
Obsada: Barbara Zgorzalewicz-Fryźlewicz, Joanna Niemirska, Piotr Ligienza, Mateusz Łasowski, Dominika Biernat.

➡️Związek Otwarty to sztuka wyreżyserowana przez Krystynę Jandę oraz Marię Seweryn, brawurowo zagrana przez Weronikę Nockowską i Otara Saralidze.
Tekst o małżeństwie napisany przez… małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, stworzył „Związek otwarty” wraz z żoną, Franką Rame. Był on pisany „na ulicę”, dla tzw. Teatru Ulicznego. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. Tytułowy „nowoczesny” związek otwarty to związek wolnych – tzn. niewiernych sobie – małżonków. Trzeba to raz powiedzieć. Związek otwarty ma swoje wady!

Główna zasada brzmi: Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: Po stronie mężczyzny! Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje przeciąg!


➡️Hey Joe. Rockowy spektakl „Hey Joe” mieliśmy okazję zobaczyć w plenerowym teatrze Och-Teatr. Janga Jan Tomaszewski przygotował przedstawienie zainspirowane Jimim Hendrixem „Hej Joe!”pokazywany na plenerowej scenie Teatru Polonia.
Janga Jan Tomaszewski z wykształcenia jest aktorem, na co dzień związanym z Teatrem Ateneum. Jego drugą pasją jest gra na gitarze. Sam się jej nauczył i opracował indywidualny styl grania. Z czasem zaczął pisać muzykę i słowa do piosenek. To właśnie one złożyły się na spektakl Hej Joe!


➡️Flamenco Namiętnie
Spektakl opowiadający w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata FLAMENCO, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.
Zespół „Corazón Flamenco” tworzy czterech młodych muzyków – Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki oraz Marek Fedor.

➡️Kopciuszek
Dobrze znana i bardzo lubiana opowieść Jana Brzechwy o skromności i pyszałkowatości, o nagrodzie i karze. Obsada: Matylda Damięcka, Cynthia Kuźniak, Agata Sasinowska, Sebastian Cybulski, Tomasz Kozłowicz/Józef Mika


➡️Czerwony Kapturek to  znana bajka w niezwykle zabawnym opracowaniu Jana Brzechwy.
Obsada: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Jarosław Sacharski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.