Kielce

Kielce położone są w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Na terenie miasta znajdują się miejsca, które udał nam się zobaczyć.
Rynek kielecki, którego lokalizacja została wyznaczona jeszcze w średniowieczu. Zabudowa pochodzi głównie z XVIII i XIX w. Na skwerku przy Rynku znajduje się figura św. Tekli z 1765.
ulicę Sienkiewicza pięknie zrewitalizowaną ulicę główną (zwana przez mieszkańców Sienkiewką), wokół której toczy się życie towarzyskie Kielczan i turystów.
Pałac Biskupów Krakowskich wzniesiony w latach 1637–1641 przez Tomasza Poncino z inicjatywy biskupa Jakuba Zadzika.
– kościół Świętej Trójcy tj. zabytkowy kościół murowany, jednonawowy, mieszczący się w centrum Kielc na ulicy Jana Pawła II nieopodal katedry.
Synagoga znajdująca się w Kielcach, przy ulicy Warszawskiej 17 pomiędzy jezdniami alei IX Wieków Kielc.
Park miejski im. Stanisława Staszica to jeden z najstarszych parków w Polsce, leżący w centrum miasta u południowego podnóża Wzgórza Zamkowego – liczący 7,9 ha powierzchni.
Kadzielnię – rezerwat przyrody.
– Muzeum Wsi Kieleckiej Park Etnograficzny w Tokarnia działa od 1977 roku. Na tym terenie odtworzono typowy układ osadniczy wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.
– Zamek w Chęcinach to zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad całą miejscowością,
– Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

wyjazd od 22 do 24 września 2006 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.