Rower – Warszawska Masa Krytyczna

26 grudnia 2014 r. Świąteczna, Grudniowa Warszawska Masa Krytyczna
Spacerując po Starówce natknęliśmy się na dużą grupę, odświętnie przebranych rowerzystów. Szybko zorientowaliśmy się, że jest to grudniowa edycja Warszawskiej Masy Krytycznej. W związku z tym, iż masa odbyła się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, organizatorzy namówili uczestników aby rowery zostały przyozdobione świątecznymi elementami – bombkami, łańcuchami i lampkami choinkowymi. Zaplanowana została 16 kilometrowa trasa przejazdu: Plac Zamkowy (tu przywitaliśmy uczestników), potem Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, most i al. Poniatowskiego, Francuska, Zwycięzców, Międzynarodowa, al. Waszyngtona, Grenadierów, Podskarbińska, Stanisławowska, Mińska, Grochowska, Zamoyskiego, Targowa, Okrzei, Jagiellońska, al Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, al Solidarności, pl Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy.
Warszawska Masa Krytyczna jest to przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni w każdy ostatni piątek miesiąca, bez względu na porę roku, której celem jest m.in.:
-zwrócenie uwagi na obecność rowerów w mieście,
-wykorzystywanie asfaltu jako podstawowej nawierzchni dróg rowerowych,
-powstanie spójnej sieci wygodnych i bezpiecznych dróg rowerowych,
-utrzymywanie głównych ciągów rowerowych w stanie przejezdności przez cały rok,
-dobra zabawa w gronie rowerzystów 🙂

21 maja 2011 r. Masa na autyzm Pole Mokotowskie w Warszawie
Społeczny Rajd Rowerowy na rzecz Osób z Autyzmem, który organizowany jest od 2006 roku. Jest to przejazd rowerzystów i rolkarzy ulicami Warszawy, którego celem jest pomoc osobom z autyzmem oraz promocja wiedzy na ich temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *