MECZ POETYCKI – Domalik, Figura, Grabowska, Kasprzyk, Szwichtenberg, Tomaszewski, Zborowski, Żak

Mecze są różne, ale MECZ POETYCKI – rozgrywany między aktorami na scenie w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie, podczas Imienin Jana Kochanowskiego jest najbardziej fascynującym meczem na świecie. Rozrywka meczowa polega na deklamowaniu według własnej interpretacje wierszy, w tym roku były to utwory Aleksandra Fredry – niekwestionowanego mistrza komedii i jednego z najczęściej wystawianych polskich dramatopisarzy.

W Meczu poetyckim 2023 z małpą i krokodylem wzięli polscy aktorzy: Zofia Domalik, Katarzyna Figura, Urszula Grabowska, Ewa Kasprzyk, Patryk Szwichtenberg, Paweł Tomaszewski, Wiktor Zborowski, Cezary Żak.

Mecz prowadził Grzegorz Markowski

Imieniny Jana Kochanowskiego to niezwykłe wydarzenie kulturalne organizowane już 11 lat przez Bibliotekę Narodową na terenie Ogrodu Krasińskich w Warszawie. Odbywa się w hołdzie dla jednego z najwybitniejszych polskich poetów – Jana Kochanowskiego.
Imieniny Jana Kochanowskiego są świętem skupiającym pasjonatów literatury i literackiego dziedzictwa. Rozmowy o literaturze, koncerty, kiermasze polskich wydawnictw.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w saksofonowych przerwach muzycznych, na scenie: Jérôme Dejardin – saksofon altowy, Karol Mastalerz – saksofon tenorowy, Kacper Puczko – saksofon barytonowy, Oskar Rzążewski – saksofon sopranowy,

Wcześniejsze mecze:

2015 – kliknij
2017 – kliknij,
2018 – kliknij
2020 – kliknij,
2022 – kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.