Tajlandia – Wyspa Phangan

Po kilku dniach przemieściliśmy się promem z wyspu Ko Samui na wyspę Ko Pha Ngan. Zamieszkaliśmy w domku na plaży. Miejsce to było rajem na ziemi. Oprócz totalnego leniuchowania, opalania, pływania w pięknym, ciepłym morzu przeżywaliśmy radość z możliwości podziwiania wyspy na skuterze i jedzenia pyszności (szczegóły tu).

Phangan to tajska przybrzeżna wyspa w południowo-wschodniej części Zatoki Tajlandzkiej. Cała powierzchnia tej pięknej i malowniczej wyspy wynosi 168 km². Znana jest na całym świecie z ‘full moon parties’ czyli imprez podczas pełni księżyca. Co miesiąc młodzi ludzie zjeżdżają tutaj, aby przebrać się we fluorescencyjne koszulki i wspólnie świętować na plaży.

Byliśmy obserwatorami obchodów Nowego Chińskiego Roku. Chiński rok Kozy (Owcy) rozpoczyna się dnia 19 lutego 2015 r. (według kalendarza księżycowego), a kończy się dnia 07 lutego 2016 r. Koza (Owca) patronuje w chińskim zodiaku rozwojowi sztuki, nowym trendom w modzie. Jest to znak artystów oraz kreatywności. Każdy aktywny i pomysłowy człowiek może w tym roku liczyć na bardzo pomyślny los. Wyobraźnia będzie w 2015 roku bardzo ważną cechą. Od niej wszystko się zaczyna, a dalej już tylko może być lepiej. Pod warunkiem, że sobie na to pozwolimy. Koza (Owca) reprezentuje energię Yin, czyli symbol pokoju, harmonijnego współistnienia i wyciszenia. Taki jest właśnie nadrzędny nastrój tego roku.

luty 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.