8 listopada 2011 r. Spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim

Spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim odbyło się w Ursynotece na Ursynowie w Warszawie.
Okazją do tego spotkania była promocja książki „PSZCZOŁA, BACH I SKRZYPCE”. Książka to wywiad rzeka ze Zbigniewem Wodeckim przeprowadzony przez Wacława Krupińskiego, połączony z wypowiedziami znanych osób życia publicznego w Polsce: Hanny Banaszak, Zbigniewa Górnego, Krzysztofa Jasińskiego, Włodzimierza Korcza, Kazimierza Korda, Leopolda Kozłowskiego, Zenona Laskowika, Alicji Majewskiej, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Ireny Santor, Andrzeja Sikorowskiego, Zdzisławy Sośnickiej, Wojciecha Trzcińskiego, Grzegorza Turnaua, Beaty Tyszkiewicz. W książce można wyczytać też o kulisach „Tańca z gwiazdami” – programie emitowanym w TVN, w którym Zbigniewem Wodeckim był jurorem trzynastu edycji „Tańca z gwiazdami”.
Prezentem dla przybyłych gości był mini koncert w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego.
Książka została wydana przez Prószyński i S-ka, a na stronie wydawnictwa zamieszczono następujące informacje:

Zbigniew Wodecki
– śpiewający muzyk, kompozytor, aranżer. Żona, troje dzieci, pięcioro wnucząt i miliony fanów, którym ofiarował tak piękne piosenki, jak „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Lubią wracać tam, gdzie byłem”, „Z tobą chcę oglądać świat”. I wykonawca „Pszczółki Mai”, przy której zasypiały kolejne pokolenia. Był gospodarzem telewizyjnych programów muzycznych TVN „Droga do gwiazd” i „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. 
Wacław Krupiński – dziennikarstwo uprawia ponad 35 lat, od czasu studiów na polonistyce UJ. Od r. 2000 r. kieruje działem kultury w krakowskim „Dzienniku Polskim”. Autor książek „Głowy piwniczne” oraz „Moje woperowstąpienie. Rozmowy z Jadwigą Romańską”.
Posłuchajcie, co o książce mówią autorzy:
Zbigniew Wodecki – WYSŁUCHAJ NAGRANIA
Wacław Krupiński –
WYSŁUCHAJ NAGRANIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.