Spotkanie z Adamem Ferency

Spotkanie z Adamem Ferency oraz  Mają Jaszewską odbyło się w Ursynotece czyli wypożyczalni książek na Ursynowie w Warszawie. Okazją do niego była promocja książki o Adamie Ferency pt. „Nie/Tak”, której autorką jest właśnie Maja Jaszewska. Książka jest jednak nietypowa, można znaleźć w niej dywagacje na temat podróży w przeszłość, opowieści o mandolinie i o szkole teatralnej, w której profesor Ferency przestał uczyć (jak wyjaśnił na dzisiejszym spotkaniu), kiedy to zdał sobie sprawę, że najchętniej zajęcia na uczelni prowadziłby w formie dyskusji o życiu. Nie było to jednak możliwe, ze względu na konieczność wystawiania studentom, ocen egzaminacyjnych.


Adam Ferency to polski aktor filmowy i teatralny oraz reżyser teatralny. Występuje na największych polskich scen teatralnych (związany z Teatrami Dramatycznym, Rozmaitości i Współczesnym w Warszawie), ma na koncie także około setki ról w filmach i serialach. Sercami polskich widzów zawładnął, genialną rolą kamerdynera Konrada – Kondzia, w serialu Niania.
Maja Jaszewska – dziennikarka, publicystka, autorka wielu artykułów i wywiadów publikowanych w prasie i czasopismach (tj. „Tygodnik Powszechny”, „W drodze”, „Więź”, „Zwierciadło”, „Sens”, „Twój Styl”, „Elle”, „Wysokie Obcasy”, „Polityka). Wydała dwie książki „W co wierzę?”  i „Psychologia mitów greckich” według jej autorskiego pomysłu.

Warto przychodzić do biblioteki – Ursynoteki aby wypożyczać książki, ale też uczestniczyć w spotkaniach ze wspaniałymi postaciami kultury i sztuki. Dzisiejsze spotkanie, które prowadził Marcin Michrowski (dziennikarz radiowy i telewizyjny) było niezwykle wartościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.