Wrak Race czyli wyścigi wraków w Piasecznie

Wrak Race to wyścigi samochodów, których uroda jakiś czas temu przeminęła ;). Ich lakier z powodu dość głębokich zarysowań i braku pasty do polerki przestał jakiś czas temu błyszczeć. Na starcie zawodów mogą stanąć jedynie takie wraki, których wartość nie przekracza 1000 zł.

Zadaniem kierowców jest przejechanie w ciągu 15 do 30 minut (w zależności od rodzaju biegu), po torze o długości 1 kilometra z przeplatanymi sekcjami szutrowo-asfaltowo-betonowymi, jak największej liczby okrążeń.

Dzisiaj, na terenie byłego PGR-u w Mysiadle koło Warszawy, odbyła się jubileuszowa impreza, pod nazwą XX Mazowiecki Wrak Race edycja „Dzień Kobiet”. Zawodnicy wystartowali w dwóch klasach: seria i madmax. Dodatkowo z okazji Dnia Kobiet został zorganizowany bieg kwalifikacyjny i finałowy tylko dla załóg kobiecych (gdzie kobieta jest kierowcą, pilot może być kobietą lub mężczyzną). Celem zawodów jest doskonalenie umiejętności prowadzenia samochodu w dość trudnych warunkach terenowych a przede wszystkim dobra zabawa.
Organizatorami imprezy był 
Automobilklub Piaseczyński, Japateam, motopiaseczno.pl, Mazowiecki Wrak Race.

11 marca 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.