Piknik francuski w Warszawie

Święto Narodowe Francji obchodzone jest 14 lipca, w rocznicę wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej z 14 lipca 1789 r. Z tej okazji, w Parku Skaryszewski na Saskiej Kępie w Warszawie, został zorganizowany Piknik francuski.
Jednym z jego elementów było wspólne malowanie muralu (nawiązującego do symboli Francji i Polski) w przejściu podziemnym pod rondem Waszyngtona, do którego się aktywnie przyczyniliśmy.

Na pikniku królowały regionalne przysmaki (sery, jogurty, świeżo wypiekane croissanty, pain au chocolat i quiche oraz wyborne naleśniki, warzywa, wina) serwowane przy wtórze francuskiej piosenki. Przez cały czas odbywały się także konkursy z wiedzy o Francji. Mieliśmy również okazję zobaczyć prowadzony przez Davida Gaboriaud – pasjonata francuskiej kuchni mieszkającego od kilkunastu lat w Polsce -pokaz kulinarny.

Była też plaża niczym z Lazurowego Wybrzeża, z prawdziwym piaskiem, leżakami. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwał żandarm z Saint Tropez,
Na pikniku swoje stoisko umieściła także organizacja Rok Rzeki Wisły, która będzie uczestniczyć jako gość honorowy – w tegorocznym Festiwalu Loary w 2015 roku. Zaprezentowano program i plan które będzie miało w Orleanie formę szkuty wykonanej z wikliny.

12 lipca 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.