Piknik Naukowy w Warszawie

12 maja 2012 r. 16 piknik Naukowy  w Parku Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza
Piknik Naukowy to plenerowa impreza popularyzująca naukę, organizowana przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, która od lat przyciąga tłumy widzów. Początkowo odbywał się na Rynku Nowego Miasta (pod nazwą 1. Piknik Naukowy Polskiego Radia BIS) ale ze względu na ogromne zainteresowanie widzów i samych wystawców, od 2010 r. przeniesiono do Parku Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza na Powiślu w Warszawie. W dniu 12 maja 2012 r. był to już 16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, którego tematem przewodnim była „Energia”.

28 maja 2011 r. 15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – „Wolność” w Warszawie
15 piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik został zorganizowany pod hasłem „Wolność”.
Piknik Naukowy to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Odbywał się corocznie od 1997 roku (pierwsza na na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu w Warszawie), a od roku 2010 odbywa się w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na Powiślu.
Instytucje naukowe i dydaktyczne z Polski i zagranicy prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy swojej codziennej pracy. Pokazują naukę, wykorzystując eksperymenty, pokazy, często także interaktywne eksponaty. W 2005 roku Piknik Naukowy został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z 10 wzorcowych europejskich projektów obszaru „Nauka i społeczeństwo”.
Gościem specjalnym 15. Piknik Naukowego były Włochy. Na pikniku jak co roku, frekwencja dopisała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.