Ślub myśliwski w Ciechanowie

Ślub Ani i Grzesia odbył się w Kościele Parafialnym Matki Boskiej Fatimskiej na ul. Maksymiliana Marii Kolbe 39 w Ciechanowie. Zabawa weselna Ani i Grzegorza została zorganizowana w stylu myśliwskim. Przed Młodą Parą postawiono ruszt z pachnącym i płonącym igliwiem, które wytworzyły leśny klimat.

W Polsce uroczystość zaślubin połączone są z weselem, według tradycyjnego harmonogramu.
Przed wejściem na salę weselną, odbyło się powitanie przez rodziców Młodej Pary chlebem i solą, a na sali ustawieni w okręgu goście wznieśli toast szampanem. Młoda Para stłukła kieliszki na szczęście, potem nastąpiło zajęcie miejsc przez gości przy stołach weselnych, przy których odbywa się ucztowanie do rana.
Oczywiście były też inne tradycyjne zachowania jak wspólne odśpiewania sto lat przez weselników, publiczne całowanie się młodej pary przy przyśpiewkach i okrzykach gości m.in. „gorzko, gorzko”, konsumpcja dań wraz z toastami za pomyślność młodej pary, tańce i zabawy przy muzyce granej na żywo przez wynajęty zespół muzyczny, dzielenie dużego tortu i częstowanie nim gości przez Młodą Parę. Na koniec Młoda Para złożyła podziękowania rodzicom, teściom i gościom.

Ślub 17 kwietnia 2006 r. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.