Mecz poetycki – Dudziak, Paradowska, Warnke, Pawłowski, Wyszyński, Zamachowski, Gąsiorowską, Brodzik, Głowacki, Mohr, Opania


Mecz poetycki. W tym roku w meczu zmierzyły się drużyny gwiazd, interpretując teksty Stefana Themersona i awangardową twórczość Sterna, Jasieńskiego, Tuwima, Witkacego i Gałczyńskiego.

W meczu wzięły udział dwie drużyny złożone ze znanych osób (aktorów, dziennikarzy, piosenkarzy). W skład pierwszego zespołu któremu przewodniczyła aktorka Iwona Bielska, weszli:
– Urszula Dudziak,
– Janina Paradowska,
– Kasia Warnke,
– Józef Pawłowski,
– Przemysław Wyszyński,
– Zbigniew Zamachowski.
W skład drugiego zespołu z przewodniczącą Romą Gąsiorowską – aktorką, weszli:
– Joanna Brodzik,
– Piotr Głowacki,
– Rafał Mohr,
– Marian Opania.
Mecz poetycki 2015 prowadził dziennikarz Grzegorz Markowski, którego od lat można słuchać w programach radiowych i telewizyjnych – m.in. od 2008 r. jest współprowadzącym programu „Szkło kontaktowe” w TVN24. Bogaty program imprezy zaspokajał potrzeby duszy, ale też ciała!

Biblioteka Narodowa zaprosiła mieszkańców Warszawy oraz wszystkich przyjezdnych do Ogrodu Krasińskich na 4. edycję Imienin Jana Kochanowskiego, obchodzoną w noc świętojańską. Tego dnia teren ogrodu stał się literackim sercem Warszawy.

Na scenie wysłuchaliśmy Pieśń świętojańską o Sobótce w wykonaniu Ania Rusowicz w nowoczesnej aranżacji Magdy Tejchmy oraz oraz dansing z zespołem Mitch&Mitch.

W strefie kulinarnej, w namiocie Pardon To Tu posililiśmy się focaccią – czyli odmianą pizzy na drożdżowym cieście z oliwą z oliwek oraz świeżymi warzywami.

Imieniny Jana Kochanowskiego 2012 – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.