Akrobatyka

W warszawskiej hali Arena Ursynów na ul. Pileckiego 122 odbył się V ,,Puchar Warsa i Sawy”. Podczas meczu akrobatycznego zmierzyły się ze sobą zespoły z Polski, Białorusi, Ukrainy oraz reprezentujące naszą stolicę. Wśród bogatego programu udało nam się zobaczyć:
– układy statyczne (Trójki żeńskie, Dwójki męskie, Czwórki męskie),
Układ Statyczny to układ zespołowy charakteryzujący się ciągłym kontaktem partnerów. Zawodnik (górny) wykonuje pozycje statyczne takie jak stania na rękach, zawodnik (dolny) go podtrzymuje. Górny musi zademonstrować opanowanie i utrzymywanie ćwiczeń w bezruchu minimum 3 sekundy. Elementy indywidualne pokazują gibkość zawodników, a salta zakończone są np. klękiem czy szpagatem (opis na podstawie Wikipedii).
-układy dynamiczny (Dwójki męskie, Czwórki męskie, Dwójki mieszane,  Dwójki żeńskie).
Układ Dynamiczny, to taki w którym salta wykonywane są przez jednego zawodnika będącym miotanym przez pozostałych. Elementy indywidualne – salta, z których  lądowanie musi być wykonane na obie stopy jednocześnie(opis na podstawie Wikipedii).
Wspaniale wygimnastykowane ciała i godziny treningu odzwierciedlają poziom, który zawodnicy zaprezentowali sędziom i zgromadzonym w Hali kibicom.

2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.