21 czerwca 2014 r. „Wyprawa ZMÓR na Dudziarską” Zamek Ujazdowski

Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim znajduje się na Ujazdowie, przy Trakcie Królewskim.na Jazdów 2 w Warszawie. Poniżej skarpy Poniżej skarpy, rozciąga się Park Agrykola z przylegającym Parkiem Łazienkowskim. Pod patronatem CSW zorganizowana została „Wyprawa ZMÓR”. Jest to projekt Grzegorza Drozda, podczas którego uczestnicy wycieczki zostali zabrani na dwugodzinne zwiedzanie ul. Dudziarskiej.
Tak dziwnej wycieczki to jeszcze nie przeżyliśmy! Wszystko zostało zorganizowane i „pasło się samo” bez udziału przewodnika. Pani w Zamku Ujazdowskim wydała nam odtwarzacze mp3, a kierowca zawiózł na miejsce 😉 To znaczy wypuścił nas na osiedlu składającym się z trzech bloków. Włożyliśmy słuchawki do uszu i zaczęliśmy słuchać i pękać ze śmiechu podczas gdy do naszych uszu dochodził głęboki i poważny głos Tomasza Knapika… „Miejsca stworzonego według pionierskiego projektu architektonicznego łączącego funkcjonalność z elementami mającymi kształtować nowego, żyjącego w zbiorowości człowieka. Koncepcja została zrealizowana ze znaną w świecie polską starannością i dbałością o każdy detal. Przemyślano niemal wszystko. Współczesna myśl modernistyczna. Nasady dzikiej roślinności współgrają z malowniczymi wagonami kolejki miejskiej (CZYTAJ HUK!) Nie każdemu się tak powodzi , nie każdemu tak się udało. Wybrańcy pionierzy, ludzie nowego ładu i porządku wybrani zostali spośród tłumu, aby zamieszkać w tych nowoczesnych budynkach. Zmiana standardów wyposażenia lokali :
– brak ogrzewania, aby zbliżyć mieszkańców do cyklu czterech pór roku (CZYTAJ ZIMNO JEST!)
– brak ciepłej wody, bo czyż woda nie powinna być zimna, a ogień gorący?”
Wszystko odbyło się prawie zgodnie z harmonogramem, za wyjątkiem wprowadzenia w genezę i historię osiedla oraz poczęstunku, o którym w Zamku Ujazdowskim nikt nic nie wiedział. Pomysł na wycieczkę – innowacyjny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.