Artystyczny relaks na Targach Sztuki, Designu i Wellness

Targi. Uczestniczyliśmy w Artystycznym relaksie czyli Targach Sztuki, Designu i Wellness w Legionowie. Idea targów zrodziła się podczas spotkania pani Barbary Koper – prezes Koperfam z Robertem Żbikowskim, artystą plastykiem, prezesem Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych.
Działania wsparł legionowski ośrodek kultury, zapraszając artystów do wystawienia swych prac.
Barbara Koper od lat prowadzi działalność wspierająca kulturę, dlatego targi zorganizowano w siedzibie jej rodzinnej firmy Koperfam, sprzedającej produkty do strefy komfortu – kominki, piece, ale przede wszystkim ogrzewanie sauny łaźnie, baseny oraz spa.

Artyści. Podczas targów zaprezentowano przeszło 300 plastycznych prac artystów, m.in. Aliny Łakomskiej (która nas zaprosiła), Kamili Wojciechowicz – Kama Arts, Joanny Rodowicz, Małgorzaty Omelańczuk – Pawluk, Eweliny Półgrabskiej, Anny Kamińskiej, Wojciech Adam – Rutkowskiego, Marcina Prusa, Hugo Silva, Pawła Mostowskiego, James Clark, Sylwestra Piędziejewskiego, Przemko Stachowskiego, Miłosz Płonka, M Lamoro, Grzegorza Mroczkowskiego.

Koncert. Imprezę ozdobił koncert Gośki Andrzejewskiej z zespołem – kliknij.
Poczęstunek dla gości przygotowała piekarnia Nowel, sklep Netto ekologiczne produkty a także owoce z SAD na Zapieckach.

TEMAT SAUN. Po obiekcie oprowadzał nas pan Witold Wawrzaszek kierownik działu dystrybucji, który fascynująco opowiadał nam o strefie Wellness. Wytłumaczył różnice w materiałach do budowy, temperaturach, i samych piecach. Opowiedział także o ofercie firmy Koperfarm, która jest w stanie zamontować wszelkiego rodzaju sauny – suche, mokre, łaźnie parowe, pod wymiar do każdego pomieszczenia! Jako generalny przedstawiciel na Polskę firma promuje produkty szwedzkiej firmy Tylo oraz fińskiej Hello.

INSTRUKCJA OBSŁUGI JAK NALEŻY KORZYSTAĆ Z SAUNY?! Przed sauną oczyszczamy ciało z wszelkich kosmetyków, wycieramy ciało do sucha łącznie z włosami, wchodzimy do sauny na golasa (ciało można okryć jedynie czystą bawełną – służą do tego ręczniki lub pareo), siadamy na dolnej półce, jeśli się dobrze czujemy możemy przesiąść się na górną. Jednorazowy seans w saunie nie powinien przekroczyć 15 minut. Po wyjściu spłukujemy ciało z potu a wraz z nim z toksyn. Ciało najlepiej chłodzić zaczynając od części najbardziej oddalonej od serca, czyli od prawa nogi potem lewej następnie prawa ręka, lewa ręka a na końcu głowa i plecy.

Artystyczny Relaks w strefie Wellness zapewnienia równowagę stanu zdrowia, umysłu, ciała i ducha, jest dlatego doskonałą receptą na nudę. Posłuchajcie krótkiego wywiadu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.