Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim polskim pisarzem, autorem „Uwikłania” odbyło się na Kabatach w Warszawie. Podczas tego spotkania, prowadzonego przez Magdalenę Kuydowicz, fragmenty książki przeczytał PAWEŁ KRÓLIKOWSKI.
Zygmunt Miłoszewski urodził się w 1976 roku w Warszawie. Tu się wychował, a także rozpoczął w 1995 roku pracę w mediach od pisania sprawozdań z sal sądowych do „Super Expressu”. Potem pracował w kilku miejscach jako dziennikarz i redaktor, stając się m.in. specjalistą od podróży, piłki nożnej i biografii Jana Pawła II. Karierę zakończył w „Newsweeku”, z którym do dziś współpracuje jako felietonista.
Literacko zadebiutował w 2004 roku na łamach „Polityki” opowiadaniem „Historia portfela”, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Potem związał się z Wydawnictwem W.A.B., które od tamtej pory wydaje wszystkie jego książki. W 2005 roku była to powieść grozy „Domofon”, udana próba pokazania, że blok z wielkiej płyty może straszyć lepiej niż stary cmentarz. W 2006 roku ukazała się baśń dla dzieci „Góry Żmijowe”, a rok później „Uwikłanie” – pierwsza część kryminalnego cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim. „Uwikłanie” stało się bestsellerem. Czytelnicy i krytycy szybko polubili Teodora Szackiego, zgryźliwego urzędasa i zarazem błyskotliwego prokuratora. Jerzy Pilch, któremu Zygmunt zawdzięcza swoją pierwszą publikację, zachwycił się powieścią, nazywając ją doskonałym kryminałem, a jej autora – pisarzem rasowym. „Uwikłanie” zostało zekranizowane przez Jacka Bromskiego.
24 lutego 2012 r. Spotkanie Zygmunt Miłoszewski i Paweł Królikowski „Uwikłanie” w Ursynotece