Wojciech Sobolewski – Historia płk. Kuklińskiego w 33 obrazach – spotkanie

Okazja do spotkania z Wojciechem Sobolewskim był album wydany przez pana Wojciecha Sobolewskiego, który zgłębiał losy płk. Kuklińskiego przez pół roku, a potem zilustrował historię w albumie pt. ” Historia płk. Kuklińskiego w 33 obrazach”.


Spotkanie zaczęło się w bardzo nietypowy sposób, bo od modlitwy! Potem były zdjęcia, slajdy, rysunki i prawie dwu godzinne opowieści o tym, niezwykłej postaci! Dowiedzieliśmy się, iż autor początkowo planował zrobić album o wspaniałych Polakach, każda strona miała być poświęcona jednej postaci, np. Kuklińskiemu, Pileckiemu, Żołnierzom Wyklętym – mówił na spotkaniu Wojciech Sobolewski. Jednak autor wycofał się z tego pomysł i w albumie została przedstawiona tylko historia Ryszarda Kuklińskiego.

Dawno na swej drodze nie spotkaliśmy człowieka, który z tak wielkimi emocjami i ogromnym zaangażowaniem opowiadał o życiu drugiego człowieka. Dla niektórych Jack Strong (płk. Kukliński) to zdrajca, a dla autora jest to człowiek, który uratował Europę przed III wojną światową. Na spotkaniu zobaczyliśmy plany i mapy, zatwierdzone podpisem i pieczątką generała Jaruzelskiego w 1970 roku.
Spotkanie z autorem Wojciechem Sobolewskim, zakończyło się rysunkiem  autografem z dedykacją, a także przybiciem pieczątki zrobionej przez żonę Pana Sobolewskiego o treści: „Jeżeli chociaż jeden rodak doceni co dla niego zrobiłem, to mi wystarczy”!

Spotkanie z Wojciechem Sobolewskim odbyło się w Ursynotece nr 139 na KEN 21 na Ursynowie w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.