Polska i Czechy – Narty Świeradów – Zdrój, Jelenia Góra, Babiniec koło Jakuszyc, Hararachov, Rokytnicu nad Jizerou, Wodospad Kamieńczyk

Trasa z Warszawy w karkonoskie rejony  przebiegała spokojnie, warunki na drogach były dobre. Wyjazd świąteczno – noworoczny w okresie od 25 do 31 grudnia 2008 r. był dla nas impulsem do odwiedzenia ośrodków narciarskich, które do tej pory nie widzieliśmy albo narciarskiego wyjazd odwiedziliśmy ośrodki narciarskie po stronie polskiej:

Ski Arena Szrenica w Karkonoszach oferuje 12 km tras narciarskich, wszystkie trasy są dośnieżane i ratrakowane. Wśród tras znajdują się: Fis – trasa bardzo trudna, Lolobrygida – trasa trudna, Śnieżynka – trasa trudna, Puchatek – trasa łatwa, Hala Szrenicka – trasa łatwa. To właśnie kolej Linowa SKI ARENY Szrenica wywozi na sam szczyt, gdzie znajduje się znane schronisko górskie „Szrenica”.

SUN Świeradów Zdrój jest to nowiutki ośrodek oddany dopiero 2008 roku! Niestety nie udało nam się pojeździć w tym nowym ośrodku, gdyż w dniu kiedy byliśmy wiał zbyt duży wiatr, dlatego kolejka gondolowa została zamknięta. Świeradów Zdrój to miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa, położona u podnóża Gór Izerskich. W centrum Świeradowa znajduje się Dom Zdrojowy z pijalnią wód. Rejon jest

Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszach to ośrodek narciarski na terenie gminy Jeżów Sudecki w Górach Kaczawskich, 10 km od Jeleniej Góry. W skład kompleksu wchodzą: ponad 4 km tras narciarskich wyposażonych w oświetlenie sześć wyciągów: cztery talerzykowe, jeden orczyk, jeden bezpodporowy dla dzieci trasy narciarstwa biegowego. Długość tras zjazdowych waha się od 150 do 1200 metrów.
Babiniec koło Jakuszyc to maleńki wyciąg narciarski w Polsce, znajdujący się naprzeciwko polany Jakuszyckiej.
Po stronie czeskiej:
Harrachov to ośrodek położony w pobliżu przejścia granicznego z Polską, niedaleko Szklarskiej Poręby. Na zboczu Čertovej hory (Czarcia Góra) znajduje się też kompleks skoczni narciarskich.

Rokytnice nad Jizerou w Karkonoszach Zachodnich. Na miłośników białego szaleństwa czekają doskonale przygotowane nartostrady, ratrakowane i sztucznie zaśnieżane przez armatki śnieżne.
Na terenie Rokytnice nad Jizerou dla narciarzy zimą dostępnych jest tu łącznie 16,3 km tras zjazdowych dla narciarzy, zlokalizowanych w kilku ośrodkach. Największe „Horní Domky” i „Studenov”

Wodospadu Kamieńczyka. Podczas pobytu w tych  rejonach zrobiliśmy sobie spacer pod Wodospad Kamieńczyka (846 m n.p.m.), który jest najwyższym wodospadem w polskich Sudetach. Położony jest niedaleko Szklarskiej Poręby, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Woda potoku Kamieńczyk spada trzema kaskadami z wysokości 27 m i wpada do Wąwozu Kamieńczyka Poniżej wodospadu znajduje się kanion długości 100 m. Zwiedzanie wodospadu jest płatne i odbywa się w określonych godzinach z zachowaniem zasad BHP. Każdy z odwiedzających to miejsce musi mieć na głowie kask. Niezwykle widokowe miejsc, polecamy odwiedzenie go, szczególnie zimą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.