Czechy Praděd, ZLATÉ HORY, Ramzova, Cervenohorske Sedlo, Kouty nad Desnou w Czechach oraz Głubczyce

Między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem jeździliśmy na narty w ośrodkach narciarskich położonych po czeskiej stronie. Z Warszawy na południe Polski dotarliśmy samochodem, jednak noclegi zarezerwowaliśmy w Polsce i codziennie musieliśmy dojeżdżać. Udało nam się pojeździć w ośrodkach:
– Praděd – Ovčárna jest to najwyższy szczyt Jesioników i całych wschodnich Sudetów (wyższe są tylko Karkonosze).
U podnóża Pradziada, znajduje się uzdrowisko Karlova Studánka, która liczy sobie ponad dwieście lat. Leży w dolinie rzeki Bílá Opava w Hrubém Jeseníku (Jesionik Wysoki) na wysokości 800 m n.p.m. Charakteryzuje się najczystszym powietrzem w całej Republice.
Zlate Hory (Lyžařský areál Zlaté Hory – Příčná) to ośrodek położony w Górach Opawskich.
– Ramzowa znajduje się 10 km na południowy-zachód od powiatowego miasta Jesionik, na szosie łączącej Szumperk z Jesionikiem.
– Cervenohorske Sedlo. Jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Północnych Morawach leżący na wysokości 1013 m n.p.m. Cały kompleks narciarski podzielony jest na stoki północne i południowe.
– Kouty nad Desnou to największy ośrodek narciarski na Morawach.

– Głubczyce
. Po nartach zwiedziliśmy też Głubczycki rynek, który „ma rzadko spotykaną formę ćwierci koła. Pośrodku rynku znajduje się ratusz. Zbudowany został w 1570 r. na miejscu dawnego domu kupieckiego z XIV w. z wykorzystaniem elementów dawnej budowli. Zabytek, przebudowywany kilkakrotnie w latach: 1603, 1863-1864, 1936, zniszczony w 1945 r. podczas II wojny światowej, został niedawno odbudowywany. Na uwagę zasługują oryginalne sklepienia zachowane w przyziemiu ratusza. Obecnie w ratuszu mieści się biblioteka i muzeum, a jego wieża jest świetnym punktem widokowym”.
Ponadto właśnie w Głubczycach w Gościńcu, przywitaliśmy Nowy 2011 rok.

25 do 31 grudnia 2010 r. Czechy – Narty Praděd, ZLATÉ HORY, Ramzova, Cervenohorske Sedlo, Kouty nad Desnou w Czechach oraz Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.